Suriyeli Muhacirlere Ücretsiz Banyo Hizmeti

Akçakale Belediyesi’ne ait TIR garajında kalan Suriyeli muhacirlere haftanın 3 günü ücretsiz banyo hizmeti sunuluyor.Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı evlerini terk ederek Akçakale Belediyesi’nin TIR garajına yerleşen Suriyeli muhacirlere...

ŞANLIURFA 04.08.2015, 18:53
Suriyeli Muhacirlere Ücretsiz Banyo Hizmeti
banner230
Akçakale Belediyesi’ne ait TIR garajında kalan Suriyeli muhacirlere haftanın 3 günü ücretsiz banyo hizmeti sunuluyor.
Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı evlerini terk ederek Akçakale Belediyesi’nin TIR garajına yerleşen Suriyeli muhacirlere Ankara Büyükşehir Belediyesi, Akçakale Belediyesi, İstanbul Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Bursa Dilruba Evleri Derneği’nin desteğiyle haftanın 3 günü Suriyeli misafirlere ücretsiz banyo hizmeti verilmeye başlandı. Akçakale Belediyesi’ne ait otobüsle çadırlardan alınan Suriyeli misafirler sabah kadın ve çocuklar, öğleden sonra ise erkekler hamama götürülerek banyo yapmaları sağlanıyor. Banyo yapan tüm çocuklar ve kadınlara yeni elbise ve ayakkabı dağıtımı yapılıyor.Hasan Ali Ahmed adlı Suriyeli misafir yapılan yardımlarla ilgili yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Akçakale Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim. Her iki üç günde bir banyo yapıyoruz. Hamamda bayan ve çocuklarımıza banyodan sonra ayakkabı ve elbise dağıtıyorlar. Bu yardımlarından dolayı Türkiye halkına ve Türkiye hükümetine teşekkür ederim.”
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ise, "Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli muhacir kardeşlerimize daha iyi bir yaşam sağlamak için belediyemize ait hamamını haftada 3 gün ücretsiz olarak Suriyeli kardeşlerimize tahsis ettik. Aynı zamanda banyo yapan çocuk ve bayanlara giyim ve temizlik malzemesi tarafımızca karşılanmaktadır. Bu konuda belediyemizin tüm imkanlarını seferber etmiş bulunmaktayız. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek, İstanbul Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Bursa Dilruba Evleri Derneği ve tüm STK temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@