Şanlıurfa’da Kadın Destekli Mağaza Açıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kadın Destekli Merkezi El Sanatları Mağazası açıldı.Açılan mağaza Şanlıurfalı kadınlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sekreter Yardımcısı Mahmut...

Şanlıurfa’da Kadın Destekli Mağaza Açıldı
banner230
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kadın Destekli Merkezi El Sanatları Mağazası açıldı.
Açılan mağaza Şanlıurfalı kadınlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, şu anda burada 7 merkezde halen faaliyete devam eden bin beş yüz kadar kursiyerin, olduğunu söyledi. Kırıkçı, “Bundan öncede yine 10 bin ’in üzerinde, kursiyerimizin, kurslarımızda öğrendikleri ürünlerin, satışıyla ilgili veya teşhiriyle ilgili problemlerini çözmek adına böyle bir teşhir mağazasını Büyükşehir Belediyesi olarak açtık. Burada tüm kadın destek merkezlerimizde, tüm mikro kredi bayanlarımızın ürettiği el sanatları bir de engelli bayanların ürettiği el işlerini, el sanatlarını tüm ürünlerin burada teşhiri yapılacak.
Açılan mağazanın, direk üretici ile tüketiciyi buluşturmak amacına yönelik olduğunu söyleyen Kırıkçı, “Onlara herhangi bir ek külfet getirmeden, kira problemi yaşatmadan. Bunun dışında birde bir Pazar projemiz var. Onlarla bunu yine paylaştık bugün. Belediye Başkanımıza da projemizi aktardık. Onunda talimatları doğrultusunda önümüzdeki günlerde de yine aynen buna benzer, ama haftanın beli bir gününü kapsayacak şekilde el ürünleri Pazar satışımız vardır" diye konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273