Şanlıurfa Büyükşehir İle Rengarek Oluyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte çevreyolları ve ana arterlerde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürerek Şanlıurfa’yı yeşillendirmeye devam ediyor.Büyükşehir Belediyesi, Çevre...

Şanlıurfa Büyükşehir İle Rengarek Oluyor
banner230
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte çevreyolları ve ana arterlerde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürerek Şanlıurfa’yı yeşillendirmeye devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri Akçakale ve Sırrın Çevre Yolunda orta refüj çalışmasını tamamladı.
Ekipler çalışmalar kapsamında orta refüjlere dut, palamut, mazı, mavi çam, safora, ve lüküstürüm ağaçları dikti. Çalışmanın sonunda çevre yolların adeta çehresi değişti.
İLÇELERE 1 MİLYON 400 BİN ÇİÇEK
Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın daha yeşil görünmesini sağlamak için 13 ilçeye 1 Milyon 400 bin mevsimlik çiçek verdi. Kent merkezindeki ana arterlere çiçek ekmeye başlan ekipler çalışmalarına Atatürk Bulvarı’ndan başladı. Atatürk Bulvarı’nı rengarenk eden ekipler, buraya tagates, zinnia, ateş böceği, ipek, vinca ve bahariye adlı çiçekler ekti.
Ayrıca kent merkezine 800 bin çiçeğin ekileceği belirtildi.
YORUM EKLE