Organize Sanayi Bölgeleri Değerlendirildi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Organize Sanayi Bölgesi Üst Kuruluşu yöneticileriyle istişare toplantısına katıldı.Toplantı Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgesi (OSB) hakkındaki brifingle başlarken Şanlıurfa OSB Müdürü Oktay Yaşar...

Organize Sanayi Bölgeleri Değerlendirildi
banner230
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Organize Sanayi Bölgesi Üst Kuruluşu yöneticileriyle istişare toplantısına katıldı.
Toplantı Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgesi (OSB) hakkındaki brifingle başlarken Şanlıurfa OSB Müdürü Oktay Yaşar tarafından da Şanlıurfa sanayisi hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Türkiye’de ekonomik büyümeyle ilgili sorunlar sıralanırken, tasarruf oranlarının yetersizliği, sermaye girişinin azlığı gibi nedenler sıralanabilir. Benim kanaatimce birinci sorun işlerin çok yavaş yürümesidir” dedi.
Organize Sanayi Bölgelerini daha kurumsal ve müesses hale getirmek için mevzuat düzenlemesi yapılması gerektiğini sözlerine ekleyen Vali Küçük, konut sorununu çözmek için çıkarılan TOKİ yasası gibi bir düzenlemenin organize sanayi bölgelerine de uygulanmasının işleri hızlandıracağına inandığını kaydetti. Bir otelde düzenlenen toplantıya Vali İzzettin küçük’ün yanı sıra OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, Şanlıurfa Vali Yardımcıları, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, OSB Üst Yönetim Kurulu üyeleri ile sanayici ve iş adamları katıldı. Soru cevap şeklinde devam eden toplantının sonunda ise Vali İzzettin Küçük tarafından OSB Üst Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu’na günün anısına hediyeleri takdim edildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273