Merkezdeki Dereler Temizleniyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentteki derelerde temizlik çalışmasının startını verdi.Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki Karaköprü, Sırrın, Cavşak ve Karakoyun Deresini temizlemeye...

Merkezdeki Dereler Temizleniyor
banner230
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentteki derelerde temizlik çalışmasının startını verdi.
Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki Karaköprü, Sırrın, Cavşak ve Karakoyun Deresini temizlemeye başladı. Ekipler, kış mevsiminin getirdiği koku ve görüntü kirliliği oluşturan dere yataklarının temizlenmesi için çalışmalarına ilk olarak Karaköprü Deresi’nden başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Halil Felhan, yaz aylarında artan sıcaklıkla beraber dere yataklarından kokunun daha fazla yayıldığını söyledi.
Amaçlarının bu kokunun önüne geçmek olduğunu belirten Felhan, şunları ifade etti:
"Dere temizleme çalışmalarımıza başladık. Sırasıyla Karaköprü, Sırrın, Cavşak ve Karakoyun derelerini tertemiz yapacağız. Bunlarda temizlik yaparken balçık ve çamuru temizlemek için kepçe kullanıyoruz. Ayrıca diğer ince temizliği ise ekiplerimiz yapıyor. Çalışmalarımız sonunda derelerimiz mis gibi kokacak."
YORUM EKLE