Ekinci TUBİTAK Bilim Çocukları Fuarına Katıldı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğrenciler tarafından el ve beyin becerilerinin hazırlamış olduğu TUBİTAK Bilim Çocukları fuarına katıldı.Büyük bir coşku içerisinde açılan fuar öncesi...

Ekinci TUBİTAK Bilim Çocukları Fuarına Katıldı
banner230
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğrenciler tarafından el ve beyin becerilerinin hazırlamış olduğu TUBİTAK Bilim Çocukları fuarına katıldı.
Büyük bir coşku içerisinde açılan fuar öncesi okul bahçesinde, öğrenciler tarafından bir dizi gösteriler yapıldı. Türküler ve şarkılar eşliğinde oynanılan çeşitli oyunlar sonrası, kısa bir süre halay çekildi.
Okul Müdürü Ahmet Karakuş yaptığı açış konuşmasında, “İyi insanların yetişmesi için, böyle etkinlerin yapılmasına inanan bir insanım. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de, “Göreve geldiğimiz andan itibaren okullarımızın her türlü sıkıntısını, öğretmenlerimizin veya velilerimizin bütün taleplerini yerine getirilmesi noktasında elimizden gelenini yapmaya çalıştık. Veli okul, veli öğretmen işbirliği çok önemlidir. Burada okul idareleriyle belediyelerin milli eğitimle beraber karar verdiği tabi ki önem arz eder. Bizler bunların farkındayız. Eski bir eğitimci olarak, eğitimcilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Burada başarılı öğrencilerimizi, idare ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. Bu tarz faaliyetlerin devamını diliyoruz. Özellikle öğrencilerimizin düşünen, sorgulayan ve üreten bir nesil hakikaten bizlerin geleceğinin teminatı olacaktır. Üreten, sorgulayan bir nesil olması içinde öğretmenlerimize çok büyük işler düşüyor. İmkanların kısıtlı olduğu bir yerde kamu, kurum ve kuruluşların destek vermesi gerekiyor. Bu anlamda da bu tarz faaliyetlerde de elimizden gelen desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum’’ dedi.
Tarım, teknoloji, enerji gibi konuların ele alındığı ve henüz ortaokula giden öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden farklı becerilerin sergilendiği fuarı gezen Başkan Ekinci, öğrencileri bu tecrübelerinden dolayı kutladı.
Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda görev yapan başarılı öğretmenlere ise Başkan Ekinci ve diğer katılımcılar tarafından hediyeleri verildi.
YORUM EKLE