banner271

Çiftçiye Sulama Desteği

Şanlıurfa Ziraat Odası tarımın gelişmesine yönelik GAP TEYAP ile imzaladığı protokol ile 3 çiftçisinin üreteceği mısır, pamuk ve fıstık sulama giderlerinin yüzde 70’i karşılanacak.GAP İdaresi’nin Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde...

Çiftçiye Sulama Desteği
banner230
Şanlıurfa Ziraat Odası tarımın gelişmesine yönelik GAP TEYAP ile imzaladığı protokol ile 3 çiftçisinin üreteceği mısır, pamuk ve fıstık sulama giderlerinin yüzde 70’i karşılanacak.
GAP İdaresi’nin Şanlıurfa Ziraat Odası bünyesinde yürüttüğü GAP TEYAP çalışmaları kapsamında Ziraat Odasına kayıtlı ve tarımsal danışmanlık hizmeti alan 3 çiftçi ile mısır, pamuk ve fıstık yetiştiriciliği konusunda demonstrasyon (deneme) yürütülmesi amacıyla protokol imzalandı. Protokole göre çiftçilerin yetiştireceği mısır, pamuk ve fıstık ürünlerinin sulama maliyetlerinin yüzde 70’i GAP idaresi yüzde 30’u ise çiftçilerce karşılanacak.
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, “Bugün 3 çiftçimizle pamuk, mısır ve fıstık üzerine bir protokol imzaladık. Protokol gereği yapılacak tarımsal üretimin yüzde 70’i odamız ve GAP idaresince karşılanacak. Bu çalışmalardan dolayı çiftçi camiası adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE