Çadırkent Gençler Arası Futbol Turnuvası

Şanlıurfa’nın Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde Suriyeli sığınmacı gençlerin moral ve motivasyonunu sağlamak için futbol turnuvası devam ediyor.İki yıldır devam eden futbol turnuvası geleneksel hale getirildi. Bu yılda 25...

Çadırkent Gençler Arası Futbol Turnuvası
banner230
Şanlıurfa’nın Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde Suriyeli sığınmacı gençlerin moral ve motivasyonunu sağlamak için futbol turnuvası devam ediyor.
İki yıldır devam eden futbol turnuvası geleneksel hale getirildi. Bu yılda 25 takımın yarışacağı turnuvada, müsabaka sonucunda dereceye giren takım ve oyuncular, çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.
Kamp Müdürü Hüseyin Ortaç, ”Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’mizde 30 bin misafirimiz barınmaktadır. Kampta küçümsenmeyecek derecede gençlerimiz bulunmaktadır. Bunların rehabilite ve motivasyonunu sağlamak için futbol turnuvaları başlatmış durumdayız. Futbol müsabakalarımız çadır kentte geleneksel hala getirildi. Turnuva sonunda dereceye giren takımlarımıza çeşitli hediyeler vermeyi düşünüyoruz” dedi.
Futbol müsabakasının oynandığı spor alanına Suriyeli gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi.
YORUM EKLE