Çadır Kentte Sütü Yetersiz Anneler Süt Dağıtıldı

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan sütü yetersiz Suriyeli mülteci annelere süt dağıtımı yapıldı. Çeşitli STK’lar tarafından bağışlanan sütler, kadın meclisinin tespit çalışmasının...

Çadır Kentte Sütü Yetersiz Anneler Süt Dağıtıldı
banner230
Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan sütü yetersiz Suriyeli mülteci annelere süt dağıtımı yapıldı. Çeşitli STK’lar tarafından bağışlanan sütler, kadın meclisinin tespit çalışmasının ardından anneler dağıtımı yapıldı.
Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı, Türkiyeye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan ve 0-6 aylık yaş gurubu çocuğu olan 600 yüze anneye süt dağıtımı yapıldı. Sütler annelere teslim edildi.
Süleyman Şah Konaklama Tesisleri Kadın Meclisi Başkanı Bera el Abdullah, yapılan yardımlardan dolayı STK’lara ve çadır kent idaresine teşekkür ederek, ”Çadır kentimizde çocuklarına süt vermede yetersiz anneler süt dağıtımı gerçekleştirdik. Daha öncesinden kadın meclis üyeleri tarafından tespit edilen bayanlar, kadın meclisine çağrılarak sütleri teslim edildi. Bizlere bu konuda yardımcı olan hayır cemiyetlerine ve çadır kent yöneticilerine teşekkür ederiz" dedi.
YORUM EKLE