Ödemiş’te Kutlu Doğum Haftası İçin Kortej Yürüyüşü

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yürüyüş düzenledi.Ödemiş Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle müftülük personelleri ve çok sayıda din görevlilerin katılımıyla bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş,...

Ödemiş’te Kutlu Doğum Haftası İçin Kortej Yürüyüşü
banner230
İzmir’in Ödemiş ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yürüyüş düzenledi.
Ödemiş Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle müftülük personelleri ve çok sayıda din görevlilerin katılımıyla bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş, müftülük önünden başlayarak bankalar caddesine kadar devam etti. Vatandaşlarla da sohbet eden görevliler, esnaflara ise karanfiller dağıttı.
Ödemiş Müftülüğü Şube Müdürü Feyzullah Yılmaz, düzenlenen yürüyüşle ilgili, "Müftülüğümüz 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde konferans, kortej, kan bağışı, hastane ziyaretleri, huzurevi ziyaretleri, şehit aile yakınları ziyaretleri gibi çeşitli etkinlikler tertipledi. Diyanet İşleri Başkanlığımız, birlikte yaşamanın olmazsa olmaz ilkelerine dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla bu sene Kutlu Doğum Haftasında ’Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temasını gündeme taşımıştır. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerde, peygamberimizin ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde, birlikte yaşama konusu bütün yönleriyle ele alınacaktır" dedi.
YORUM EKLE