Karşıyaka’nın Sokaklarına Modern Dokunuş

Karşıyaka ilçesinde, altyapı çalışmalarına hız kesmeyen devam eden Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy, Zübeyde Hanım ve İnönü mahallelerinde hizmet seferberliği başlattı.Karşıyaka ilçesinde, altyapı sorunlarıyla boğuşan Örnekköy,...

İZMİR 05.08.2015, 11:17
Karşıyaka’nın Sokaklarına Modern Dokunuş
banner230
Karşıyaka ilçesinde, altyapı çalışmalarına hız kesmeyen devam eden Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy, Zübeyde Hanım ve İnönü mahallelerinde hizmet seferberliği başlattı.
Karşıyaka ilçesinde, altyapı sorunlarıyla boğuşan Örnekköy, Zübeyde Hanım ve İnönü mahalleleri, Karşıyaka Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sonucunda modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşların öneri ve taleplerini dikkate alan belediye ekipleri, 3 mahallede 8 bin metrekare beton ve 10 bin metrekare asfalt yol çalışması yaptı. Bozulan kaldırım ve parke taşları yenilendi. Mahalle sakinlerini toz ve çamurdan kurtarmak için de altyapı çalışmaları da tamamlanırken, kanalet ve bordürler de eskileriyle değiştirildi. Yürütülen çalışmalar, mahallede yaşayan vatandaşlarında yüzünü güldürdü.
Öte yandan, zorunlu olarak yenilenen mahallelerde yeşil alan çalışması da yapıldı. Karşıyaka Belediyesi, Örnekköy ve İnönü mahallelerine 3 bin metrekare yeşil alan ile birlikte yeni parklar kazandırdı. Örnekköy’e ise modern bir basket sahası daha kazandırıldı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, çalışma yapılan yerleri gezerek incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla sohbet ederek önerileri dinleyen Akpınar, "Karşıyakamızı vatandaşlarımızla birlikte yönetiyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen talepler ve öneriler doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Daha güzel, daha modern ve huzurla yaşanabilir bir Karşıyaka oluşturmak için gece gündüz demeden, hep aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çalışmalarımız Karşıyakamızın tüm mahalle ve bölgelerinde eşit şekilde sürecek" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
-2°
sisli
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@