Karşıyaka’da Günde ‘100 Ton’ Moloza Özel Önlem

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kaçak moloz dökümlerinde görülen artış Karşıyaka Belediyesi’ni harekete geçirdi. Farklı mahallelerden günde 100 tona yakın moloz toplayan belediye ekipleri, boş arazilerin etrafını beton bariyerlerle çevirmeye...

Karşıyaka’da Günde ‘100 Ton’ Moloza Özel Önlem
banner230
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kaçak moloz dökümlerinde görülen artış Karşıyaka Belediyesi’ni harekete geçirdi. Farklı mahallelerden günde 100 tona yakın moloz toplayan belediye ekipleri, boş arazilerin etrafını beton bariyerlerle çevirmeye başladı.
Karşıyaka ilçesinin farklı noktalarına izinsiz olarak dökülen molozlara karşı bir süre önce çalışma başlatan Karşıyaka Belediyesi, kaçak dökümlerin yaz aylarında artış göstermesi ile birlikte önlemlerini artırdı. Toplanan moloz miktarının bir günde 100 tona çıkması üzerine, 10 kişi ve 5 araçtan oluşan özel bir ekip kuruldu. Boş arazilerin ve muhtemel döküm alanlarının etrafı beton bariyerlerle kapatılırken, cezai işlemlerin de artarak devam edeceği belirtildi.
Başta Şemikler, Yalı, Örnekköy, İnönü ve Zübeyde Hanım olmak üzere, inşaat çalışmalarının yoğun olarak yürütüldüğü mahallelerden toplanan molozlar, Katı Atık Deponi Alanı ile Buca ve Bornova’da, Büyükşehir Belediyesi’ne ait moloz döküm merkezlerine gönderildi. Moloz dökümü konusunda vatandaşların daha duyarlı olmaları ve kendilerine gösterilen yasal noktalara molozlarını bırakmaları istendi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kaçak moloz dökümlerine karşı mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi. Vatandaşların da konuya duyarlılıkla yaklaşması gerektiğini vurgulayan Akpınar “Kaçak moloz dökümleri, kentin temizliği ve estetik açısından kabul edilemez. Tespit edilen hallerde, yasaların bize verdiği hakları uygulamaktan geri kalmayacağız. Kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Bu noktada vatandaşlarımızın da duyarlılık göstermesi lazım. Karşıyaka hepimizin ve birlikte korumalı, güzelleştirmeliyiz” dedi.
YORUM EKLE