İzmir Büyükşehir’e Gençlik Aşısı

Geçtiğimiz Sezon Kadrosunda Yapılanmaya Giden İzmir Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, Kadrosunda Tekrardan Büyük Değişime Gitti.

İZMİR 04.08.2015, 17:51
İzmir Büyükşehir’e Gençlik Aşısı
banner230
Geçtiğimiz sezon kadrosunda yapılanmaya giden İzmir Büyükşehir Belediyespor kadın basketbol takımı, kadrosunda tekrardan büyük değişime gitti.
Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde ikinci tura kadar yükselen İzmir Büyükşehir Belediyespor kadın basketbol takımı, kadrosundaki 6 oyuncuyu diğer İzmir ekiplerine verdi. Geçen sezon süre alan oyunculardan Gülay Gül Bursa Büyükşehir Belediyesi, Burcu Alakuş ve Buket Yeşil Bayraklı Belediyesi, Begüm Taşkın Mersin Basketbol, İldem Küçükorman Urla Peraspor ve Sinem Elmas ise Urla Belediyesi ile anlaştı. Mavi beyazlı ekipte A takım yardımcı antrenörlüğü yapan Nezihe Akdeniz de, Beckerspor’un altyapı sorumluluğu görevine getirildi. Genç oyuncularla yola devam etme kararı aldıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Kol Başkanı Mustafa Ağme, "Kulübümüz geçtiğimiz sezon daha önce fazla forma şansı bulamayan oyuncularımızla yola başlamıştık. Ve o kadrodan 6 oyuncumuz diğer takımlara transfer oldu. Bu sezonda bu misyonumuzu sürdüreceğiz. Altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularımızla Türk basketboluna fayda sağlamak istiyoruz” dedi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@