Foça’da Turizm Haftası Etkinlikleri

İzmir’in en fazla turist çeken ilçelerinden olan Foça’da, Turizm Haftası etkinlikleri düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Foça turizmini en üst noktaya nasıl getireceğimizi planlıyoruz”...

Foça’da Turizm Haftası Etkinlikleri
banner230
İzmir’in en fazla turist çeken ilçelerinden olan Foça’da, Turizm Haftası etkinlikleri düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Foça turizmini en üst noktaya nasıl getireceğimizi planlıyoruz” dedi.
İzmir’in turistik ilçesi Foça’da, Turizm haftası etkinlikleri renkli başladı. Foça Kaymakamlığı, Foça Belediyesi, Foça Turizm Derneği, Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, Slowfood, Halim Foçalı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin katılımları ile gerçekleştirilen kortej, Foça eski Barbaros büfe önünden başlayıp, Atatürk Meydanı’nda son buldu. Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge ve Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın da katıldığı kortejde öğrenciler, “Güleryüz, turistler için tavsiye mektubudur”, “Turist barışın beyaz güvercinidir”, “Turisti kazanan geleceği kazanır”, “Turizm insanlığın kan dolaşımıdır” gibi pankartlar taşıdı.
Turizm sektörünün bu tip etkinliklerle gelişmesine katkı sağlanmasının en büyük dileği olduğunu ifade eden Foça İlçe Kültür ve Turizm Müdürü Samir Büyükkaya, "Foça’yı cazibe merkezi haline getirebilmemiz için farklı turizm alternatifleri olarak gördüğümüz, su sporları, su altı dalışları, doğa turizmi gibi etkinlikleri de ilçe turizmine entegre etmeliyiz" dedi.
Yeni sezonun Foça için güzel geçmesi dileğinde bulunan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise "Marka bir kent olan Foça’yı daha üst noktaya çıkarabilmek için çalışmalarımızı tüm paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Dünyadaki turizm çeşitliliği değişti. Biz de Foça olarak bunun bilincindeyiz. Tüm paydaşlarla beraber, Foça turizmini en üst noktaya nasıl getireceğimizi planlıyoruz" diye konuştu.
Öte yandan, 15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.
YORUM EKLE