Buca’da Uçurtma Şenliği

İzmir’in Buca ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Uçurtma Şenliği düzenlendi.Buca Uçurtma Şenliği’nde, Türk Hava Kurumu Buca Şubesi tarafından çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmalar...

Buca’da Uçurtma Şenliği
banner230
İzmir’in Buca ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Uçurtma Şenliği düzenlendi.
Buca Uçurtma Şenliği’nde, Türk Hava Kurumu Buca Şubesi tarafından çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmalar gökyüzü ile buluştu. Çocuklar, şenlik alanına kurulan balon oyun gruplarında doyasıya eğlenirken, kukla atölyesinde ise kukla yapmayı öğrendi.
Şenliğe kızı Damla ile birlikte katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da, vatandaşlarla birlikte uçurtma uçurdu. Patlamış mısır tezgahı başına geçen Başkan Piriştina, kendi elleriyle hazırladığı mısırları ise çocuklara dağıttı. Kızı Damla ile çocukların kukla atölyesindeki kukla yapım heyecanına ortak olan Piriştina, Balon Atölyesi’nin balon şovu gösterisini çocuklar ile birlikte izledi. Balon şovunda yapılan Türk bayrağının simgesi ay yıldız figürü de, Başkan Piriştina’ya armağan edildi. Hediye için balon sanatçılarına teşekkür eden Piriştina, velilere seslenerek, "Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bizler belediye olarak en büyük yatırımları çocuklarımıza, yani geleceğimize yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden ricam onlara iyi bakın” dedi.
Piriştina, şenlik boyunca vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
YORUM EKLE