Sıcak Yaz Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmadılar

Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmaması için harekete geçti.Birbirinden farklı projelerle dikkat çeken Küçükçekmece Bilgi Evleri, büyük bir duyarlılık örneğine imza...

İSTANBUL 05.08.2015, 10:04
Sıcak Yaz Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmadılar
banner230
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmaması için harekete geçti.
Birbirinden farklı projelerle dikkat çeken Küçükçekmece Bilgi Evleri, büyük bir duyarlılık örneğine imza attı. Fatih Bilgi Evi öğrencileri sıcaktan bunalan minik dostları için evlerinde kullanılmayan kapları değerlendirdi. Öğrenciler, sokak hayvanları için bu kapları suyla doldurarak, mahallelerinin çeşitli yerlerine bıraktılar.
“MERHAMET DUYGUSU KAZANIYORLAR”
Çocuklara hayvan severlik ve merhamet duygusu kazandıran projeye katılan tüm öğrencilere teşekkür eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza, her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi, hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu anlatmalıyız. Bu konuda duyarlı olan tüm vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
“SUSUYORLAR, SÖYLEYEMİYORLAR”
Fatih Bilgi Evi öğrencisi 12 yaşındaki Sena Ayhan, “Minik dostlarımız konuşamıyorlar, söyleyemiyorlar. Onları unutmamalıyız. Herkes kapısına bir kap su koyarsa, susuz kalmış hayvanlarımız için büyük bir iyilik yapmış oluruz. Bize bu bilinci aşılayan öğretmenlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@