Minik Okurlar Tuna Kiremitçi İle Buluştu

Beyoğlu’ndaki minik okurlar, “Yazarlar Okulda” projesi kapsamında yazar Tuna Kiremitçi ile buluştu. ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ kitabıyla çocukların karşısına çıkan Kiremitçi, onların hayal dünyasını geliştirdi.“Güneşi Kıskandıran...

İSTANBUL 14.04.2015, 12:20
Minik Okurlar Tuna Kiremitçi İle Buluştu
banner230
Beyoğlu’ndaki minik okurlar, “Yazarlar Okulda” projesi kapsamında yazar Tuna Kiremitçi ile buluştu. ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ kitabıyla çocukların karşısına çıkan Kiremitçi, onların hayal dünyasını geliştirdi.
“Güneşi Kıskandıran Kız” adlı çocuk kitabıyla çocuk edebiyatına yeni bir kitap kazandıran yazar Tuna Kiremitçi, “Yazarlar Okulda” projesi kapsamında Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Okul toplantı salonunda söyleşi gerçekleştiren Kiremitçi, minik okurların kitap, yazar olma, okuma ve çocuk edebiyatı konusundaki sorularını cevaplayıp, kitabı ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ hakkında bilgiler verdi.
Söyleşi sonrasında Tuna Kiremitçi, okul kütüphanesinde minik okurlarının kitaplarını imzalayarak fotoğraf çektirdi.
Oldukça keyifli geçen imza etkinliği sonrasında Kiremitçi, minik okurlarının kitaba ve kitap okumaya olan ilgilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kiremitçi, çocukların dünyasının eşsiz güzelliğinden ve hayal güçlerinin sınırsızlığından bahsederek kitap sayesinde onların dünyasında bir yer almanın oldukça keyifli ve güzel bir deneyim olduğunu belirtti. Kiremitçi, Yazarlar Okulda projesi kapsamında tüm emeği geçen eğitim ve öğretim camiasına teşekkürlerini iletti.
Ellerindeki kitapların yazarları ile proje kapsamında tanışma fırsatı yakaladıklarını söyleyen Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencileri, ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ kitabını bir solukta okuduklarını ve tüm yaşıtlarına okumaları için tavsiye edeceklerini dile getirdiler.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@