Hayvanseverler Göktürk’te Buluştu

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Şengül Kocabaş ve Göktürklü hayvanseverler sokaktaki başıboş hayvanlar için buluştu. Sahipsiz hayvanları tespit ederek durumlarını inceleyen Kocabaş ve beraberindekiler, ihtiyacı olan hayvanlar için de...

Hayvanseverler Göktürk’te Buluştu
banner230
Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Şengül Kocabaş ve Göktürklü hayvanseverler sokaktaki başıboş hayvanlar için buluştu. Sahipsiz hayvanları tespit ederek durumlarını inceleyen Kocabaş ve beraberindekiler, ihtiyacı olan hayvanlar için de Eyüp Belediyesi hayvan ambulansını çağırarak tedavilerinin yapılmasını sağladı.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde çalışmalarını sürdüren belediye çalışanları sokak hayvanları için çalışmalarını sürdürüyor. Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Şengül Kocabaş ve beraberindekiler sokaktaki sahipsiz hayvanların durumlarını incelediler. Tedaviye ihtiyacı olanlar için de Eyüp Belediyesi hayvan ambulansı çağrılarak tedavilerinin yapılması sağlandı.
Belediye geçtiğimiz aylarda da soğuk kış aylarını rahat geçirebilmeleri için barınma ve yemleme noktaları oluşturmuştu. Bu barınma ve yemleme noktaları aynı zamanda kaybolan sahipli hayvanların bulunmasında önemli bir rol oynadı. Sağlık işlerine bağlı ekipler ve veterinerler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Göktürk sakinleri Eyüp Belediyesi’nin bu çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirirken, belediye ve sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesinin önemi ve gerekliliğine vurgu yaptılar. Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Şengül Kocabaş, “Sokak hayvanlarımız için elimizden geleni yapmayı amaçlıyoruz. Eyüp Belediyesi olarak gelişen Türkiye’ye yakışan, modern bir ilçede olması gereken ne ise o hizmetleri yapmanın gayreti içindeyiz” diye konuştu.
YORUM EKLE