Eyüplü Gençler İspanya’ya Uğurlandı

Eyüp Belediyesi tarafından başarılı öğrencilere yönelik düzenlenen kültür gezileri kapsamında İspanya’ya gidecek olan 40 öğrencinin uğurlamasında duygusal anlar yaşandı.Eyüp Belediyesi’nin Eyüplü başarılı lise öğrencilerine...

İSTANBUL 05.08.2015, 09:49
Eyüplü Gençler İspanya’ya Uğurlandı
banner230
Eyüp Belediyesi tarafından başarılı öğrencilere yönelik düzenlenen kültür gezileri kapsamında İspanya’ya gidecek olan 40 öğrencinin uğurlamasında duygusal anlar yaşandı.
Eyüp Belediyesi’nin Eyüplü başarılı lise öğrencilerine yönelik başlattığı kültür gezileri devam ediyor. Balkan gezisi sonrası öğrenciler bu sefer de İspanya’ya uğurlandı. İspanya’da Endülüs tarihini gezip görecek olan 40 öğrenciyi uğurlamak için Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve aileleri de Atatürk Havalimanı’na geldi. Uğurlama sırasında bazı velilerin ise gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
VELİLERDEN VE ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN AYDIN’A TEŞEKKÜR
Geziye gidecek olan başarılı öğrencilerden Muhammet Fatih Yıldız heyecanını ifade ederek, “Çok iyi bir fırsat bu gezi için başkanımıza teşekkür ediyorum. Herkese böyle bir gezi nasip olmaz gittiğimiz için çok şanslıyız. Daha Avrupa’ya hiç gitmemiştim heyecan var biraz” dedi.
Geziye katılacak olan öğrencilerden Derya Atila ise ilk kez İspanya’ya gideceğini ifade ederek, “Eyüp Belediyesi’ne teşekkür ederim. İlk defa İspanya’yı görmüş olacağız. Orada en azından tarihimizi tekrar hatırlamış olacağız. Remzi Aydın da bu geziden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Gençliğe verdiği değerlerden dolay Eyüp Belediyesi çalışanlarına ve Başkan Remzi Aydın’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Kızını uğurlamak için havalimanına gelen velilerden Aytekin Atila ise geziden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “Özellikle Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a böyle bir imkan sunduğu için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Öğrenciler için hem teşvik amaçlı hem de moral açısından çok iyi bir gezi olduğunu düşünüyorum. Kızım gidiyor, biraz heyecan var birazda bizden ayrı kalacak. Bizim zamanımızda böyle hizmetler olmadı. Şimdi bu durumlara öğrencilerin gerçekten sevinmeleri lazım başkanımız çok iyi bir hizmet sunuyor” dedi.
“ONLARIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ”
Öğrencileri uğurlamaya gelen Başkan Aydın ise mutlu olduğunu ifade etti. Aydın, “Çocuklarımızın ve velilerimizin mutluluğunu gördüm bende sevindim. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Biz tabi eksiden beri hep şunu söylemiştik, gençliğe her zaman önem vereceğiz demiştik. Bu proje de onlardan bir tanesi. Başarılı öğrencilerimizin yurt dışına gitme olayını ben 3-4 ay önce ilan etmiştik. Kültür gezisi İspanya’da 3 şehri kapsayan bir Endülüs turu aslında. Çocuklarımız orada Avrupa’yı görecekler Endülüs Medeniyeti’ni görecekler dolayısıyla tarihiyle medeniyetiyle gurur duyacaklar diye düşünüyorum. Bu gezi onların gelecek yaşamlarına gerçekten çok kalıcı etkinler bırakacaktır. İnşallah yaşamlarına çok güzel ufuklar açarız yaşamlarına kendilerine ailelerine, vatanlarına,milletine faydalı birer birey olma yolunda bir parçada olsa katkımız olur diye düşünüyorum” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:40
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@