Engellilerin İlahi Aşkı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası kapsamında ortaklaşa düzenlediği Engelliler Arası İlahi Yarışması’nda kazanan isimler belli oldu. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler...

Engellilerin İlahi Aşkı
banner230
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası kapsamında ortaklaşa düzenlediği Engelliler Arası İlahi Yarışması’nda kazanan isimler belli oldu. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Müftülüğü tarafından toplumun her kesiminde engelli bilinci ve farkındalık oluşturmak için Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında düzenlediği Engelliler Arası İlahi Okuma Yarışması’nın ödül töreni, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.
"ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ"
Törene; İBB Sağlık Daire Başkanı Muzaffer Saraç, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Muteber Gülsefa Uygur, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Bekir Koçyiğit, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gönül Demirel ve Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ile engelli öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, "Engelli kardeşlerimiz kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler. Bizler, hayatlarının her anında engelli kardeşlerimizin yanlarında olacağız" dedi.
İZLEYİCİLER HAYRAN KALDI
Tören, görme engelli Selman Çaba’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Halil İbrahim Can adlı öğrenci, "Aşık Oldum Muhammed’e" isimli ilahiyi seslendirdi. İzleyicileri kendine hayran bırakan Hali İbrahim Can, sempatik tavırları ile gönüllerde taht kurdu.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü tarafından kurulan Grup Sufi ise birbirinden güzel ilahileri ve semazen gösterileri ile izleyiciler arasında duygu dolu anlar yaşattı. İlahi dinletisinin ardından yine engellilerden oluşan tiyatro grubu, "Veysel Karani" isimli oyunu sahneledi. Oyunda Veysel Karani’nin Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) beslediği büyük aşk anlatıldı.
Program, ödül töreniyle sona erdi. Yarışmada 6 kategoride dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.
YORUM EKLE