Başkan Aydın 96’ncı Yılında Eyüpspor’u Yalnız Bırakmadı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpspor’un kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda Eyüp’e ve Eyüpspor’a gönül verenlerle bir araya geldi.Eyüp Belediyesi tarafından Eyüpspor’un kuruluşunun 96’ncı yıldönümü...

İSTANBUL 20.04.2015, 10:02
Başkan Aydın 96’ncı Yılında Eyüpspor’u Yalnız Bırakmadı
banner230
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpspor’un kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda Eyüp’e ve Eyüpspor’a gönül verenlerle bir araya geldi.
Eyüp Belediyesi tarafından Eyüpspor’un kuruluşunun 96’ncı yıldönümü dolayısıyla Ensari Konağı’nda bir kutlama programı düzenlendi. “Eyüp ve Eyüpspor Dostları” adı altında düzenlenen etkinlikte Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ilk olarak Eyüpspor’un 96’ncı yıldönümü anısına hazırlanan bayrağı imzaladı.
AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Eyüpspor Başkanı Recep Kızıltepe ve Eyüp Dostları Vakfı yöneticileri ve üyelerinin de katıldığı programda konuşma yapan Başkan Remzi Aydın şunları söyledi: “Uzun yıllar birbirini göremeyen dostlar bu gün bu vesile ile biraraya geldiler. Eyüp’te birçok şeyi değiştireceğiz. Eyüp’ün daha güzel olması daha iyi olması anlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eyüp’ün sadece Eyüpspor’la değil Eyüplü kültürü, Eyüplü dediğiniz zaman parmakla gösterilen insanlarla örnek olmasını istiyoruz. Çünkü Eyüplü olmak bunu gerektiriyor. Bu kültürü yeniden kazanmak için bir çaba içerisindeyiz. Eyüpsporlu olmak Eyüplü olma kültürünün önemli taşlarının bir tanesi. Eyüpspor bu sene şampiyon olacak, buna inanıyorum. Eyüpspor’umuzla, Eyüplü dostlarımızla çok daha güzel, aydınlık günlere beraber yürüyeceğiz.”
Konuşmaların ardından Başkan Remzi Aydın, 1959 - 1960 yıllarında takımın o zamanki ismiyle ‘Eyüp İdman Yuvası’nın hocalığını yapan Galip Haktanır ve 1947 ile 1951 yılları arasında Eyüp İdman Yuvası’nın kaleciliğini yapan ‘Naylon Halil’ lakaplı Halil Gezmen’e birer plaket ve Eyüp İdman Yuvası forması takdim etti. Daha sonra Eyüp Dostları Vakfı tarafından hazırlanan, geçmişten günümüze Eyüpspor yöneticilerinin ve Eyüpspor takımının fotoğraflarının bulunduğu sergi gezildi. Soğuk havaya rağmen programa çok sayıda Eyüpsporlu ve Eyüplü vatandaş katıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@