Kargı’da Yaşlılar Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü

Çorum'un Kargı İlçesi'nde Toplum Sağlığı Merkezi Personeli İlçe Ve Köyden Gelen Vatandaşlarla Yürüyüş Düzenledi

Kargı’da Yaşlılar Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdü
banner230
Çorum’un Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, ilçe ve köyden gelen vatandaşlarla yürüyüş düzenledi.
Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, ilçe halkı ve köyden gelen vatandaşlara ‘Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Hayat Programı’ hakkında bilgi verdiler. Verilen bilgilerin ardından toplu yürüyüş yapıldı.
Kargı Toplum Sağlığı personelinden hemşire Ayşe Demiral yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ projesini hayata geçirmesiyle kendilerinin de sağlığın önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta farklı bir yerde yürüyüş düzenlediklerini söyledi.
Demiral "Her yaştan insanların rahatlıkla yapabileceği en kolay spor faaliyeti yürüyüştür. Biz de toplumda farkındalık oluşturmak ve spora dikkat çekmek amacıyla her hafta bir kurumumuzun katılımını sağlayarak yürüyüş programları düzenliyoruz. Yürüyüş, koroner kalp hastalığı ve felç riskini de azaltmaktadır. Kas ve kemikleri kuvvetlendirmekte, özellikle ileri yaşlarda kadınlarda görülen kemik erimesini önemli derecede azaltmaktadır. Yine obezite riskini azaltarak, obeziteyle gelen hastalıklara karşı koruma sağlar. Yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Biz de bu kapsamda sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için kamu kurumlarımızla birlikte bu tür etkinlikler düzenliyoruz." dedi.
YORUM EKLE