Seçim Çalışmaları Öncesi Vefa Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Çanakkale 1’nci sıra milletvekili adayı Kürşat Tuna, seçim çalışmalarına başlamadan önce, 16 yıl önce vefat eden babası Kemalettin Tuna ile vefat eden MHP İl Başkanlarının mezarını ziyaret ederek dua...

Seçim Çalışmaları Öncesi Vefa Ziyareti
banner230
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Çanakkale 1’nci sıra milletvekili adayı Kürşat Tuna, seçim çalışmalarına başlamadan önce, 16 yıl önce vefat eden babası Kemalettin Tuna ile vefat eden MHP İl Başkanlarının mezarını ziyaret ederek dua etti.
MHP Milletvekili adayı Kürşat Tuna, annesi Saliha Tuna, ablası Nagihan Tuna, MHP İl Başkanı İsmet Balkan, Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar, partililer ve yakınları ile eski şehir mezarlığında ilk olarak vefat eden eski MHP İl Başkanları Zekeriya Peker, Hüseyin Anafarta ve eski Belediye Meclis Üyesi Arzu Emel Demirbaş’ı mezarları başında ziyaret edip, ruhlarına Fatiha okudu. Milletvekili adayı Kürşat Tuna seçim startını babası Kemalettin Tuna’nın mezarını ziyaret ederek başladı. Kemalettin Tuna’nın mezarı başında okunan Kur’an Tilavetinin ardından Kürşat Tuna, annesi Saliha Tuna, ablası Nagihan Tuna ile birlikte babasının mezarına çiçek bıraktı.
Babasının ruhunu Fatiha okuduktan sonra MHP’den Milletvekili olabilmesi için hayır duası isteyen Milletvekili adayı Kürşat Tuna, bu davaya sahip çıkma sözü verdiklerini söyledi.
Milletvekili adaylığı için Allah’ın nasip ettiğini ifade eden Tuna, “2007 ve 2011 yılları arasında Milletvekili adayı olabilme şerefine erdik. Bu dönem 1’nci sıradan milletvekili adaylığı nasip oldu. Çalışacağız. Eğer Cenab-ı Allah nasip etmezse, hiçbir şey nasip olmaz. Bunun da farkındayız. Geri kalan her şey vesiledir. İnşallah memleketimize, davamıza hizmet etmek bizlere nasip olur. Her türlü makam geçicidir. Bu davanın pek çok şehidi vardır. Bizim 5 bin 300 tane ülkücü şehidimizi vardır. Hepsinin sorumluluğu sırtımızdadır. Bu bilerek biz bu yola çıktık. İnşallah bütün bu şehitlerimize layık olacağız. Bu dava yolunda vefat eden, çile çeken mücadele eden tüm insanların da sorumluluğu üstümüzdedir. Başarmak için yola çıktık. Dualarla yola çıktık. Cenab-ı Allah çıktığımız bu yolda bizi utandırmasın” dedi.
MHP Çanakkale Milletvekili adayı Kürşat Tuna babası Kemalettin Tuna’nın mezarını ziyaretinin ardından eski şehir mezarlığında babasının hayrına lokma dağıttırdı.
YORUM EKLE