“Çanakkale’de Esas Hedefimiz Birinci Parti Olmak”

MHP Çanakkale 1’nci sıra Milletvekili Adayı Kürşat Tuna, STK temsilcileri ve muhtarlarla biraraya geldi. Tuna, “MHP olarak iktidarın net ve kesin alternatifiyiz. Çanakkale’de bizim beklentimiz bir vekil değil. Bizim Çanakkale’de esas hedefimiz...

“Çanakkale’de Esas Hedefimiz Birinci Parti Olmak”
banner230
MHP Çanakkale 1’nci sıra Milletvekili Adayı Kürşat Tuna, STK temsilcileri ve muhtarlarla biraraya geldi. Tuna, “MHP olarak iktidarın net ve kesin alternatifiyiz. Çanakkale’de bizim beklentimiz bir vekil değil. Bizim Çanakkale’de esas hedefimiz birinci parti olmaktır” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale Milletvekili Adayları, Kepez Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer ile biraraya geldi.
Toplantıya MHP İl Başkanı İsmet Balkan, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi, MHP Çanakkale Milletvekili Adayları Kürşat Tuna, Enver Can ve Serdar Can ve partililer katıldı.
‘BÜROKRASİ DE İNSANLAR HAK ETMEDİKLERİ YERLERE GELİYOR’
MHP Çanakkale 1’inci sıra milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna toplantı da partililere seslenerek yaptığı konuşmasında, “Biz istedik ki bu sabah sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile muhtarlarımız ve memurlarımız ile istişare edelim. Çünkü istişare etmekte büyük bir önem var. Şuanda ülkemiz neredeyse tek kişilik düşünceleri fikirleri ve yapmak istedikleriyle bir yerlere doğru sürükleniyor. Bürokrasi de hak etmeyen insanlar hak etmedikleri yerlere getiriyorlar. Ticaret yapan insanlarımız bizden yada değil bu ayrım içerisinde evine aş götürmeye çalışıyor”
‘BİZLER KUCAKLAYICI OLACAĞIZ’
Milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna, “Muhtarların hükümetten yana tavır sergilerse köylerine hizmet geldiğini, eğer hükümetten yana olmazsa köylere yatırım gelmediğini kaydeden Milletvekili adayı Tuna, “Köylülerimiz 5 yıl boyunca cezalandırma politikasıyla karşı karşıya kalıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisinin İstanbul’dan buraya kontenjanla adayı Milletvekili adayı bir icraat yatı. İcraatı şu, 6 tane Belediye’ye Gençlik ve Spor Bakanlığından voleybol sahası ve spor salonları kazandırmak için protokol yaptı. Merak ettim bu belediyeler içerisinde AK Parti harici belediye var mı diye. Araştırdım, baktım yok. Çanakkale’de bizim Gökçeada, Eceabat ve Terzialan Belediyemiz var. CHP’nin yürüttüğü Belediyeler var. Bakın bir Milletvekili adayı olarak yola çıkıyorsunuz. Bizde Milletvekili adayı olarak yola çıktık. Ama biz Çanakkale’nin Milletvekili adayı olmak için yola çıktık. Muhakkak temsil ettiğimiz partiler var. Ama Çanakkale’nin Milletvekili adayı olma yolunda olan birinin daha gelir gelmez, kayırmacılık ve ayrımcılık yapmaması gerekiyor. Şunu diyor Milletvekili adayı, bakın Adalet ve Kalkınma Partisine oy verirseniz, ben Milletvekili olur isem o zaman destek verdiğimiz yerlere yatırım getirebiliriz. Ama destek olmazsanız, yatırım yok. Daha gelmeden verdikleri mesaj budur. Bırakın böyle siyaset olmamalı. Çanakkale insanı böyle ayrımcı siyaseti vermez. Bunu da sandıkta gereken cevapla verecektir. MHP olarak bizler hep şunu söyledik. Memleketin menfaatleri her zaman kendi menfaatimiz üstünde dedik. Bu siyaset anlayışıyla çalışmaya gayret gösterdik. Çünkü dışlayarak, birilerini ötekileştirerek bu millete devlete ve bu vatana faydalı olmanız mümkün değil. Bizler kucaklayıcı olacağız. Bizler herkese her tarım yatırım götürmeye çalışacağız”
‘ÜLKE VE GELECEK NESİLLER İÇİN BİR ŞEY BEKLİYOR’
Tuna, “Artık önümüze bakacağız. Yeni şeyler söyleyeceğiz. Sizlerle istişare yapacağız. Bürokrasi de arkadaşlarımızın dışlanmasına, oldu bittiye gelmesine izin vermeyeceğiz. Biz TBMM’de yasama faaliyetlerine yapmaya talibiz. Bir kanun çıkması kolay değil. Bir kanun aylar ve yıllar alır. İngiltere’de bir kanun en az 8 aylık çalışma sürecinden sonra çıkıyor. Türkiye’de bir kanun 6-7 gün içinde çıkıyor. Çıkardıkları kanunlar mahkemeye gidiyor. Sürekli günü kurtarmak adına yasama faaliyeti içindeler. Ülkeyi nereye götürdüklerinin farkında değiller. Bizim ciddiyetle davranmamız gerekiyor. Üzerimizdeki yükün farkındayız. Herkesin bizden beklentileri var. Çünkü ülke ve gelecek nesiller için bir şeyler bekliyorlar” dedi.
‘ÇANAKKALE’DE ESAS HEDEFİMİZ BİRİNCİ PARTİ OLMAK’
7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin çok önemli olduğunu da ifade eden Milletvekili adayı Tuna, “Ülkede demokrasinin kalıp, kalmayacağına ilişkin bir seçim olacak. Bu seçimler bizim ve gelecek nesillerin hayatının değişeceği seçimler olacak. Ama biz bu seçimlere ciddiyetle yaklaşıyoruz. Durumun ciddiyetinin farkındayız. İnsanlarımızın beklentiler içinde olduğunu biliyoruz. Ben bu seçimlerde vatandaşlarımızın ilgi, beklenti ve umutlarını gördük. Biz MHP olarak iktidarın net ve kesin alternatifi olduğunu açık yüreklilikle söylüyorum. Ve Çanakkale’de bizim beklentimizin bir vekil olmadığını, bizim Çanakkale’de esas hedefimizin birinci parti olmaktır” diye konuştu.
YORUM EKLE