Çan Çarşı Merkezi Altyapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere

Çan Belediyesi çarşı merkezinde yıllardır yaşanan büyük sorunu çözmek için altyapı çalışmalarına başladı. Eskiden sık sık sorunlara sebep olan, yetersizliği nedeniyle en küçük bir yağmurda taşkınlara sebebiyet veren eski atık...

Çan Çarşı Merkezi Altyapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere
banner230
Çan Belediyesi çarşı merkezinde yıllardır yaşanan büyük sorunu çözmek için altyapı çalışmalarına başladı. Eskiden sık sık sorunlara sebep olan, yetersizliği nedeniyle en küçük bir yağmurda taşkınlara sebebiyet veren eski atık su hattı değiştiriliyor.
Çan Belediyesi, çarşı merkezinde geçmişte yaşanan, özellikle Atatürk ve Osmanefendi Mahalleleri’nden gelen yağmur suyunun sebep olduğu su ve sel baskınlarına karşı başlattığı çalışmaları tamamlanıyor. Belediye Sokak’tan Millet Caddesi’ne kadar olan kısımda 600’lük büz ve kanalizasyon hattını döşedi. Ardından Ordu Sokak’ta başlayan çalışmalarsa devam ediyor. Sonrasında ise Şehit Mustafa Kaya Caddesi’nde başlayacak çalışmalarda 1000’lik büz döşemesi ile kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hattı çalışmaları, belirlenen sokak ve caddelerde bitirilmiş olacak. Çarşı merkezi altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kuzu, “Biliyorsunuz biz altyapıya çok ciddi ve tarihi bir yatırım yaptık, çünkü şunu çok iyi biliyorduk ki; her işte önce temelinizin sağlam olması gerekir. İşte bu sebeple biz de şehrimizin fiziki olarak temelini oluşturan altyapının öneminin farkındaydık. Yıllardır her yağmurda özellikle çarşı esnafı zor anlar yaşardı. Bunun sebebi ise yağmur ve sel sularının yaptığı baskın sonucu işyerleri kimi zaman zarar görürdü. Şehrin tümünde bunlara kökten çözümü sağlamak adına altyapıya 13.5 milyonluk dev bir yatırım ayırdık. Altyapıyla ilgili çalışmalarımız sona erdikçe de yolların tamir ve yapım çalışmaları da devam edecek. Tabi bu çalışmalarımızla vatandaşlarımız da kimi zaman zahmet çekiyorlar. Ben buradan bir kez daha vatandaşlarımızın affına sığınıyorum ve sabır diliyorum onlardan. Üstelik çalışmalarımız tamamlandıkça, şehrimiz güzelleştikçe, Çan’da yaşamak ayrı bir mutluluk verecek hepimize” dedi.
YORUM EKLE