Çan Belediyesi Geleneksel Şehitlik Gezileri Başlıyor

Çan Belediyesi, Geçtiğimiz Yıllarda Olduğu Gibi Bu Yılda Uzman Rehberlerin Eşliğinde Geleneksel Şehitlik Gezileri Düzenleyecek.

Çan Belediyesi Geleneksel Şehitlik Gezileri Başlıyor
banner230
Çan Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda uzman rehberlerin eşliğinde geleneksel şehitlik gezileri düzenleyecek.
Çan Belediyesi, düzenlemiş olduğu Geleneksel Şehitlik Gezileriyle 4 hafta boyunca yüzlerce vatandaş, yarımadayı, yerinde inceleyip, gezip görme ve bilgi edinme imkanına kavuşacak.
26 Nisan 2015 Pazar günü başlayıp 4 hafta boyunca, pazar günleri devam edecek olan şehitlik gezilerinde ilk olarak İstiklal ve Cumhuriyet Mahallesi, sırasıyla Karşıyaka Mahallesi, Osmanefendi ve Seramik Mahallesi, son olarak da Fatih ve Atatürk Mahalle sakinleri tarihi yarımadada şehitlikleri ziyaret edecekler. Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, “Yıllardır devam eden ve geleneksel hale getirmiş olduğumuz şehitlik gezilerimizdeki asıl amacımız, aziz vatanımızın düşman çizmesi altında kalmaması için, gözlerini dahi kırpmadan canlarını feda eden 250 bin şehidimizin, ecdadımızın yattığı, koca bir destanın yazıldığı, bu kutsal toprakları yerinde inceleyip, tarih bilincimizi pekiştirerek, dünyaya bir kere daha tek yürek olduğumuzu, vatanımızın bir parçasını bile düşmana bırakmayacağımızı kanıtlayan, tarihimizin en şanlı zaferlerinden birini kazandığımız, üzerinden 100 yıl geçse de asla unutmayacağımız ve dünyaya Türk Milletinin centilmenliğinin ispat edildiği Çanakkale Savaşlarının yapıldığı tarihi yarımadayı, hemşerilerimize gezip görme imkânı sunuyoruz. Bundan sonraki yıllarda da şehitlik gezilerimizi düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE