Altın Kızlar Şampiyonluğu Yine Kaptırmadı

Okul sporları ve Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 yılı faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldızlar Taekwonado şampiyonası Kütahya’da gerçekleştirildi. Yapılan müsabakalardan Çanakkale’den 2 sporcu...

Altın Kızlar Şampiyonluğu Yine Kaptırmadı
banner230
Okul sporları ve Spor Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2015 yılı faaliyet programında yer alan Okullar arası Yıldızlar Taekwonado şampiyonası Kütahya’da gerçekleştirildi. Yapılan müsabakalardan Çanakkale’den 2 sporcu başarılı bir sonuçla kente geri döndü.
Çanakkale’nin Taekwondodaki altın kızları olarak bilinen Gazi Ortaokulu öğrencileri ve Anafartalar Spor Kulübü’nün 29 Kg’da Yıldız Bayan sporcu Zeynep Taşkın çoğu maçlarını nakavt ederek şampiyon oldu ve şampiyonanın en başarılı sporcusu olma unvanını kazandı. Yine 37 Kg’da Yıldız sporcu Emine Göğebakan çoğu maçını nakavtla alarak şampiyon oldu.
Şampiyonayla ilgili açıklama yapan Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık; “Şampiyonaya yoğun bir ilgi ve katılım vardı. Katılan iller arasında İstanbul, İzmir, gibi büyük şehirlerinde olduğu 12 il katıldı. Bu illerden Türkiye, Avrupa şampiyonu hatta Dünya dereceleri almış sporcuların bu şampiyonada yarışmaları şampiyonaya çok kalite kattı ve bu büyük rekabetten dolayı sporcularımız şampiyon olmak için adeta savaştılar. Sporcularımızın ortaya koydukları maçlar seyredilmeye değerdi mükemmel bir performans harika üst seviye tekniklerle rakiplerinin korkulu rüyası oldular. Ve altın madalyayı almayı başararak 03-05 Mayıs 2015 tarihleri arasında Türkiye finallerin oynanacağı Konya’ya iki sporcumuzda vize almayı başardılar. Sporcularımızın bu başarıları sürüyor ve süreceği inancındayım. Bu yıl yıldızlarda yapılacak olan Dünya ve Avrupa şampiyonalarına vize alarak inşallah ülkemizi ve Çanakkale’mizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Bununda kanıtı gittiğimiz her şampiyonadan muhakkak derece ile dönüyoruz. Ben tüm sporcularımı başarılarından ötürü candan kutluyorum ve onlardan daha büyük başarılar bekliyorum. Şampiyonada gördüğümüz eksikliklerimizi de kısa zamanda gidererek daha iyi dereceler alacağımıza inanıyorum. Bu sporcularımıza maddi ve manevi destek verilerek onların daha büyük başarılar elde edeceği inancındayım. Sporcularımıza maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE