27 Mart 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yetenek Sizsiniz Yarışmasında Hülya Avşarı Ağlatan Kız - İZle
11 Aralık 2010 Cumartesi 14:04

Yetenek Sizsiniz Yarışmasında Hülya Avşar'ı Ağlatan Kız - İZle

Show TV'de geçen yıl izlenme rekorları kıran ve bir çok ülkede benzerleri ile karşımıza gelen Yetenek Sizsiniz programının finalistlerinden biri belli oldu. Kıbrıslı 11 Yaşındaki Türkan Kürşad performansıyla Hülya Avşar'ı bile ağlattı


HABER50.com/ Show TV'de geçen yıl izlenme rekorları kıran ve bir çok ülkede benzerleri ile karşımıza gelen Yetenek Sizsiniz programının finalistlerinden biri belli oldu. Kıbrıslı 11 Yaşındaki Türkan Kürşad performansıyla Hülya Avşar'ı bile ağlattı

Pazar akşamı Show TV ekranlarında yayınlanan Yetenek Sizsiniz Yarışmasında Kıbrıs vatandaşı 11 Yaşındaki Türkan Kürşad öyle bir şarkı söyledi tüm salon ve izleyiciler şaşkınlıkla izledi.

Normalde farklı bir ses tonuyla konuşan fakat şarkı söylerken mükemmel bir hava yaratan Türkan, salonda Hülya Avşar ile birlikte bir çok kişiyi ağlattı.

Hülya Avşar Yetenek Sizsiniz Yarışmasının birincisinin şimdiden belli olduğunu söyleyerek Türkan'ı işaret etti.

TÜRKAN'IN PERFORMANSINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Hürriyet'in Haberi

 

Geçtiğimiz gün ekrana gelen “Yetenek Sizsiniz” yarışmasına 11 yaşındaki Türkan Kürşat damgasını vurdu. İnternetten dinlediği şarkıları kısa sürede ezberleyen, aynı zamanda okulun en başarılı öğrencileri arasında olan Kürşat, sesi ve sıra dışı yorumuyla jüri üyesi Hülya Avşar’ı ağlattı. Avşar’la birlikte Ali Taran ve Acun Ilıcalı’dan da “evet” oyu alan küçük kız, ailesiyle birlikte yaşadığı Lefkoşa’daki evlerinde Hürriyet’e konuştu. Sahneye çıktığı ilk anda büyük bir heyecan duyduğunu ancak sonradan biraz rahatladığını anlatan Türkan, “Adımlarımı atarken ayaklarım titriyordu. İlk kez bu kadar ünlü insanın karşısında sahneye çıkıyordum. Ancak şarkıyı söylemeye başlayınca alıştım. Sahnede kendimi ben bile tanıyamıyorum. Ruhumla şarkı söylüyorum. Hülya Avşar’ın şarkımdan etkilenip gözyaşı dökmesi ise hayatımda hissettiğim en büyük heyecandı” dedi.

Müzik yeteneği doğuştan 

Türkan, en büyük amacının da konservatuvar eğitimi alarak müzik alanında kariyer yapmak olduğunu belirtti: “Yarışmaya katılmayı kendim istedim, ailem de destek verdi. Müzikte yetenekli olduğumu bildiklerinden, ilkokulda bir seminerde şarkı söylememi istemişlerdi. Orada sesimi herkes çok beğendi. Kız kardeşim Meray da resimde çok başarılı. Onunla birlikte sanat eğitimi alacağız.” Baba Ötüken Kürşat ise kızlarının müzik yeteneğinin doğuştan geldiğini söyledi: “Daha konuşmayı bile tam öğrenmeden, 2 yaşında şarkı mırıldanmaya başladı. Onun hayatı müzik. Evin içinde neredeyse 24 saat şarkı söyleniyor. İnternetten araştırdığı şarkıları söylüyor. Bir yıl öncesine kadar bu konuda eğitim de almamıştı, bir yıldır hafifletilmiş şan dersleri alıyor. Ezber isteyen derslerini de şarkı sözü haline getirerek, şarkı söyler gibi ezberliyor. Derslerinde çok iyi.”

Komutan torunu

Yakın Doğu Üniversitesi’nin lise bölümünde öğrenimine devam eden Türkan Kürşat, adanın tanınmış simalarından Fikret Kürşat’ın torunu. Dedesi, Rumlar’a karşı mücadele veren Türk Mukavemet Teşkilatı’nın önde gelen komutanlarından. Yarışmanın ardından KKTC’de bir anda gündeme oturan küçük kızın babası inşaat sektöründe çalışıyor, annesi Sinem Kürşat ise ev kadını.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
ÜYE İŞLEMLERİ