27 Mart 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yer Gök Aşkın Yusuf İle Havvası Nevşehir Üniversitesinde
17 Aralık 2010 Cuma 13:19

Yer Gök Aşk'ın Yusuf İle Havva'sı Nevşehir Üniversitesi'nde

Yer Gök Aşk dizisinin Yönetmeni Ulaş İnanç, "Yusuf" karakterini canlandıran Murat Ünalmış, dizinin "Havva"sı Birce Akalay, Erman Okay, Tuğra Katfancıoğlu Nevşehir Üniversitesi öğrencileri ile buluştu

Nevşehir Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından "Düşler Şehri Kapadokya'da Film Turizmi ve Medya" konulu panel yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Peri Tower Otel'de gerçekleştirilen panele Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Velettin Birsöz, Kapadokya Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı ( KAPTiD) Ahmet Tok, Yer Gök Aşk dizi yönetmeni, oyuncuları ve öğrenciler katıldı.

Nevşehir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Kuşluvan'ın oturum başkanlığı yaptığı panelde KAPTİD Başkanı Ahmet Tok  "Diziler ve Filmlerin Bölge Turizmine Katkısı", Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer "Kapadokya'da Çekilen Dizi ve Filmlerin Medya Açısından Değerlendirilmesi", 

CCR Hotels & Spa Operasyon Müdürü Perihan Çakır "Dizi ve Filmlerin Kapadokya Bölgesindeki Turizm İşletmelerine Etkisi", Yer Gök Aşk Dizisinin Yönetmeni Ulaş İnanç "Kapadokya Bölgesinin Tercih Edilmesi" konularında konuştular.

"Düşler Şehri Kapadokya'da Film Turizmi ve Medya" konulu panelin ilk konuşmacısı Kapadokya Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Başkanı Ahmet Tok konuşmasında Kapadokya yöresi hafta sonlarında, resmî ve dinî bayramlarda Kapadokya ziyaretleri kaçınılmaz hale geldi. Halkımızın fırsat buldukça Kapadokya yöresine gelmesi bölgemizin turizminin gelişmesine daha da katkı sağlayacaktır. Yöremizde çekilen diziler sayesinde gerçekleşen tanıtım etkinlikleriyle yöremiz daha da cazip hale gelecektir. " dedi.

Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer "Kapadokya'da Çekilen Dizi ve Filmlerin Medya Açısından Değerlendirilmesi" konulu konuşmasında Kapadokya Yöresinde çekilen dizi ve filmlerin Nevşehir'in gelenek- görenek ve yaşam tarzlarına uygun olarak çekilmesinin gerekliliğini vurguladı. Başer, film ve diziler bu kurallara bağlı kalınarak çekilirse söz konusu yapımların yöre halkı tarafından daha da ilgi ile takip edileceğini söyledi.

CCR Hotels & Spa Operasyon Müdürü Perihan Çakır, "Hacettepe Sosyoloji Bölümünün dizi ve filmlerin çekildiği yerlerin halkı ile yapılan araştırmalar sonucunda dizilerin bölgelere gelen yerli turisti iki kat artırdığı sonucuna ulaşılmıştır. Bu araştırma kış turizminde ziyaret edilmeyen bölgelerin diziler çekildikten sonra yaz dönemi kadar rağbet gördüğü yılsonu raporlarındaki rakamlarla gözler önüne sermektedir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yer Gök Aşk dizisi oyuncuları öğrenciler ile bir araya geldi.

Dizi Yönetmeni Ulaş İnanç, "Yusuf" karakterini canlandıran Murat Ünalmış, dizinin "Havva"sı Birce Akalay, Erman Okay, Tuğra Katfancıoğlu öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Dizi Yönetmeni Ulaş İnanç Kapadokya yöresinde dizinin çekilmesinin nedenlerini anlattı. İnanç, "Diziyi yazanlar ve kanal bu yörede dizinin çekilmesinin uygun olacağını düşündüler. Son olarak biz yönetmenlere sorulduğunda dizi ile çekilen alanın hikâye örgüsü açısından Kapadokya'nın doğru bir yer olacağına karar verdik ve en son olarak ekip olarak hızlı bir şekilde mekânları belirleyerek çekimlerimize başladık. Bu hikâye farklı bir yörede zannediyorum ki aynı görsel şöleni veremez ve seyirciyle de aynı iletişimi koruyamazdı. Yer Gök Aşk dizisinin burada çekilmesi doğru bir tercih olmuş, iyi ki de olmuş." dedi.

Oyuncuların öğrencilerle buluşması keyifli anların yaşanmasına sahne oldu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Çetin Pekacar, dizi yönetmeni Ulaş İnanç'a Nevşehir Üniversitesi adına katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Oyuncular ve öğrencilerin buluşması hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

Haber-Fotoğraf: (Nevşehir Üniversitesi)

http://www.nevsehir.edu.tr/duyuruIc.php?id=770&dkat=1

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ