31 Mart 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yer Gök Aşk Dizisi Oyuncuları Üniversite Öğrencileriyle Buluştu
25 Aralık 2010 Cumartesi 14:26

Yer Gök Aşk Dizisi Oyuncuları Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

"Yer Gök Aşk" dizisi oyuncuları Ulvi Alacakaptan, Yılmaz Calayır, İpek Erdem, Selen Soyder, Ayşegül Günay, Başak Aykut ve Avşar Film Genel Koordinatörü Ayşıl Tay Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda öğrencilerle buluştu.

 

"Kongre ve Fuar Yönetimi" dersi kapsamında Turizm ve seyahat işletmeciliği 2. sınıf öğrencilerinin davetlisi olarak Üniversitemize gelen dizi oyuncuları ile gerçekleştirilen söyleşiye Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Koyuncu, akademik  ve  idari personel ile  öğrenciler dinleyici olarak katıldı.

Söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve başarılı bir oyuncu olma konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulunan sanatçılar, oyunculukta başarının sırlarını açıkladılar.

Ulvi Alacakaptan, "Eğitim derken ne yazık ki akademisyenler dahi bir şeyi unutuyorlar. Eğitim iki şekildir; biri öğretimdir biri eğitimdir. Bizim mesleğimiz ise usta-çırak ilişkisine dayanan bir eğitimdir. Bir insan diziden binlerce lira kazanabilir ama bu işi bir meslek olarak yapmıyorsa profesyonel değildir. Profesyonelin bizdeki karşılığı ustadır. Bizimki bir meslektir. Tabiî ki üniversitelerde eğitimle edinilebileceği gibi üniversite dışındaki kurslarda ve okullarda da edinilebilir. Oyunculuk okulda da olur dışarıda da olur. Oyunculuğa heves edenler, sahnede, ekranda ve sinema perdesinde oyuncuları görüp hayran olanlar bilsinler ki çok meşakkatli bir şeye heves etmişlerdir." dedi.

Ayşegül Günay ise konuşmasında "Akademik kariyer pek çok tekniği öğretmenize ve öğrenmenize yardımcı olabilir. Sonuçta resim yapıyorsanız o tuvali elinize almanız, tiyatro yapıyorsanız sahneye çıkmanız, müzik yapıyorsanız şarkı söylemeniz yani işi pratiğe dökmeniz gerekir. Eğitimciliğimin sonunda ben bir şey öğrendim: Hangi alanda olursa olsun sanat yapmak yürek işidir. Tabiî ki eğitimin hiçbir faydası yoktur diyemiyorum. Eğitimin bir etik kazandırdığı gerçektir. Ama oyunculuğa gönül veren insanlar ister mektepli ister alaylı olsun bu işe gönül verdiği için başarılı oluyor.'' şeklinde konuştu.

Dizide Münevver karakterini canlandıran İpek Erdem, "Başarının bir tek yolu var; o da kendi isteklerine kulak vererek içinden geleni yapmak. Bunu gerçekleştirenler her şeyde başarılı olabilir. Bence başarılı olmada soru sormak ve o soruları çözmek oldukça önemlidir. Benim tanıdığım bütün oyuncular çok çalışarak oyuncu oldular. Çok çalışarak olmak istediğiniz kişi ve yerde olabilirsiniz." dedi.

Söyleşi sonrasında Avşar Film Genel Koordinatörü Ayşıl Tay'a teşekkür plaketi takdim eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, "Sinema dünyasının böylesi başarılı sanatçılarını Üniversitemizde ağırlamaktan çok mutlu olduk." dedi.

Söyleşinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (nevsehir.edu.tr)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ