27 Mart 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yenişafaktan Sav ve Kılıçdaroğluna ilginç montaj
15 Ekim 2010 Cuma 16:39

Yenişafak'tan Sav ve Kılıçdaroğlu'na ilginç montaj

Yeni Şafak Gazetesi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Sekreter Önder Sav'a rahibe kıyafeti giydirdi...

CHP'nin başörtüsü konusunda çelişkili tavrını eleştiren Yeni Şafak Gazetesi Kemal Kılıçdaroğlu ile Önder Sav'a rahibe kıyafeti giydirdi...

Bu sabah Yeni Şafak'ı eline alanlar gazetenin iç sayfasında gördükleri bir fotomontaj karşısında adeta gözlerine inanamadı. Gazetenin politika sayfasında 'CHP'nin başörtüsü çabuk düştü' başlıklı haberde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Önder Sav'a rahibe kıyafeti giydirilerek yapılan fotomontaj tepkilere yol açtı.

GAZETE TEMEL İLKELERİYLE ÇELİŞTİ!

Her fırsatta 'her inanca özgürlük' temasını işleyen Yeni Şafak'ın sayfalarında kullandığı bu foto montaj bir bir başka inanca hakaret içerdiğinden gazetenin ilkeleri ile çelişti.. Gazetenin bu sayfası paylaşım sitelerine anında düştü ve Facebook, Twitter gibi sitelerde büyük tepkiyle karşılandı..

HRİSTİYANLIK KÜÇÜK DÜŞÜRÜLDÜ

Gazetenin iç sayfalarında yer bulan fotomontajda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile partinin genel sekreteri Önder Sav'a siyah kıyafetler giydirilerek hem iki siyasetçi küçük düşürülmeye çalışıldı hem de rahibeler alaya alındı... 

DIŞ BASINA NEDEN KIZIYORUZ?

 

Yeni Şafak Gazetesi'nin foto montajı sosyal paylaşım kanallarından facebook ve twitterde geniş yankı buldu. Paylaşım sitelerinde yayınlanan mesajlarda gazetenin bu tavrını eleştirilerek yabancı basında çıkan "İslamiyet karşıtı karikatürlere gösterilen tepki ne kadar haklıysa bu foto montajı yapan gazete o kadar haksız" şeklinde yorumları yapıldı.

BENZER AFİŞTE KIYAMET KOPMUŞTU

Bilindiği üzere referandum kampanyası devam ederken Avcılar Belediyesi’nin başörtüsünü ‘rahibe’ kıyafetine benzettiği afiş sonrası büyük bir tartışma başlamış. CHP tepkiler üzerine Avcılar Belediye Başkanı Değirmenci’yi ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk etmişti.

 
Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ