29 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Türkiye hala Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin Kararını Örnek Alıyor.
29/08/2008 01:01

Tüm Türkiye hala "Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyeti"nin Kararını Örnek Alıyor.

HABER50/ Nevşehirli Bülent DURAN'ın şikayeti üzerine "Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyeti" herkesi etkileyecek önemli bir karar almıştı ve bu karar tüm Türkiye'ye örnek olmuştu. Artık ADSL Hattı için Telefon Hattı Zorunluluğu Ortadan Kalkacak...

 

Nevşehir Güzelyurt Mahallesinde ikamet eden Bülent Duran 24 Ağustos 2007 tarihinde ADSL bağlantısı için telefon hattının da bağlanılması şartıyla ilgili Nevşehir Valiliği Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyetine şikayette bulunmuştu. Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararı indirmek için tıklayın.

Bu karar internet ortamında elden ele dolaşıyor ve  karar tüm Türkiye'ye "ÖZGÜRADSL"  kampanyası başlığında gönderiliyor... Bu kararı ve örnek dilekçeyi tekrar yayınlıyoruz

 

 HABER50

İŞTE DUYURU

 

Özgür ADSL için yapmanız gerekenler

 

 
ADSL Hizmeti Satın Almak İçin Sabit Telefon Hizmeti Satın Almak Veya Sabit telefon Hizmeti Aboneliğinizi Sürdürmek Zorunda Değilsiniz.
 
 
 
 
Bunun için öncelikle aşağıdaki dilekçe örneğini doldurarak, Türk Telekom AŞ.ne iadeli taahhütlü mektup ile gönderiniz:
 
 
Türk Telekom AŞ. ne,
 
Halen … … … nolu sabit telefon ve ………… nolu ADSL hatlarının kullanıcısıyım.
İşbu bildirimimden itibaren 10 günlük süre içinde, kullanımımda olan … .. ... nolu sabit telefon hizmetinin sona erdirilmesini ve …… nolu ADSL. Hattı hizmetinin verilmesini telefon hattının, halen kullanmakta olduğum ……….. nolu ADSL hizmeti sürdürülmesini dilerim.
 
Ad, Soyad
İmza
 
 
 
Bu mektubun Türk Telekom’a ulaştığı tarihten itibaren 10 günlük süre içinde talebiniz yerine getirilmez ise, aşağıdaki dilekçeyi hizmeti satın aldığınız yerde, kaymakamlık binasında (illerde Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerinde) faaliyet gösteren Tüketici Sorunları Hakem Heyetine, ücretsiz olarak vererek başvurunuzu yapabilirsiniz:
 
 
….. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sayın Başkanlığı’na,
 
Halen … .. ... nolu sabit telefon ve ……… nolu ADSL hizmetinin kullanıcısıyım.
Kullanımımda olan … .. .. nolu sabit telefon hattının iptali ve ….. nolu ADSL hizmetinin verilmeye devam edilmesini içeren talebim karşı taraf Türk Telekom AŞ. ne iadeli taahhütlü mektup ile bildirilmiş ise de, talebim Türk Telekom AŞ. tarafında yerine getirilmemiştir.
 
Ekteki Nevşehir ve Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesi kararları, yargılama sürecinde yapılan bilirkişi incelemesi sonucunda verilen bilirkişi raporları ile her iki hizmetin dilediğimde ayrı ayrı satın alınabileceği ve Türk Telekom AŞ. tarafından bu dileğimin yerine getirilmesinin zorunlu olduğu yargı kararları ile sabittir.
 
Bu nedenle kullanımımda olan … .. .. nolu sabit telefon hizmetinin sona erdirilerek ……. nolu ADSL hizmetinin verilmeye devam edilmesine karar verilmesini dilerim.
 
Ad, soyad
İmza
 
 
 
Ekler:
1-     … .. .. nolu sabit telefon hizmeti ve ….. nolu ADSL hizmeti abonelğime ilişkin fatura örnekleri
2-Türk Telekom AŞ.ne gönderilen iadeli taahhütlü talebim ve alındı belgesi
3-Nevşehir ve Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem heyeti kararları, bilirkişi raporları ve Tüketici Mahkemesi kararları.

 

 Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararı indirmek için tıklayın.

ADSL Bilirkişi raporu indirmek için tıklayın.

 

 

HABER50

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ