01 Nisan 2015 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Star Akademi Yarışmacıları  - Buradan izle
06 Temmuz 2011 Çarşamba 14:32

Star Akademi Yarışmacıları - Buradan izle

Temmuz 2011 Pazartesi akşamı, 18 yarışmacının açılış galası performanslarıyla başlayacak olan Star Akademi, yaklaşık 6 basketbol sahasından daha büyük iki sahneden oluşan ve teknolojik bir çok yeniliğin kullanıldığı dekoruyla görkemli bir

anısına çok özel bir yayınla başlıyor. 8 kız, 8 erkek yarışmacının Türkiye’nin yeni starı olmak için yarışacağı Star Akademi, ülkemizde daha önce Akademi Türkiye ismiyle yayınlanan yarışmanın finalisti merhum Barış Akarsu’nun ölüm yıl dönümü olan 4 Temmuz Pazartesi akşamı, saat 20:00’de Star TV ekranlarında!

 Yarışma için Maltepe Üniversitesi - Marmara Eğitim Köyü’nde yapımı yeni tamamlanan 2100 m2’lik Maltepe Platoları, 6 hafta içerisinde devasa bir televizyon stüdyosuna dönüştürüldü. Eurovision 2011 sahnesinden daha büyük, 450 m2’lik iki sahneden oluşan ve teknolojik bir çok yeniliğin kullanıldığı dekoruyla görkemli bir şekilde başlayacak olan Star Akademi’de 16 genç finalist, Türkiye’nin yeni starı olmak için 13 hafta boyunca kıyasıya yarışacak.

Yılın en büyük televizyon etkinliği!

Finalistlerin her Pazartesi akşamı canlı yayında performans sergileyeceği Akademi sahnesi, Endemol World Wide ile Endemol Türkiye Kreatif Direktörü Tamer İpek tarafından tasarlandı ve Türkiye uygulaması ise mimar Emre Savaşan tarafından gerçekleştirdi.


8.000 metre demir konstrüksiyon kullanılarak hazırlanan sahnelerin sadece dekor aydınlatmaları için 1,5 kilometre uzunluğunda çizgi LED’ler kullanıldı. Tavan yüksekliği 14 metre olan platoda ışık şovları için 200 adet robot, 75 adet beyaz ışık kaynağı kullanıldı. Akademi’de seslendirilecek her şarkı için farklı atmosfer yaratılabilmesi amacıyla sahnelerde 6 metre genişliğinde ve 4,5 metre yüksekliğindeki iki LED duvar kuruldu. 6 hafta süren dekor çalışmaları için ise dekor, ses, görüntü ve lojistik için 200’e yakın kişi görev aldı. Ayrıca her gala gecesinde yaklaşık 800 seyircinin ağırlanacağı canlı yayında sırasında 18 kamera kullanılacak.

Akademi Evi’nde finalistler için her şey düşünüldü!

Akademi yarışmacılarının 3 ay boyunca yaşayacağı ve şan, dans ve çeşitli akademik eğitimler alacakları Akademi Evi ise Maltepe Üniversitesi-Marmara Kongre Merkezi’nde bulunan Sağlık Merkezi, yarışma içindev bir TV stüdyosuna ve yaşam alanına dönüştürüldü. Tüm mimari tasarımı mimar Emre Savaşan ve iç mimar Gamze Saygı tarafından tekrar inşa edilen Akademi Evi’nde, Amerikalı ünlü koreograf Lauren Outlow’un eğitim vermesi için 200 m2’lik yeni bir dans stüdyosu oluşturuldu.


Tüm bunların yanı sıra Akademi’nin Müzik Direktörü Attila Özdemiroğlu’nun yarışmacıların prova kayıtlarının canlı enstrümanlarla alınabileceği 80 kanal mikserli, 50 m2’lik ses stüdyosu ve Şan Eğitmeni Ayşe Sezerman’ın şan dersleri vereceği dersliklerin yanında tesiste biri kapalı, ikisi olimpik yüzme havuzu da bulunmakta... Yarışmacıların, web sayfaları, Facebook Fan Sayfaları’na ulaşımı ve yakınlarıyla yapacakları Video Chat Görüşmeleri için Akademi’ye fiber internet altyapısı taşındı. 3 erkek yarışmacı adayının, 16. star adayı olmak için yarışacağı gala gecesi, 4 Temmuz Pazartesi akşamı saat 20:00’de Star TV ekranlarında! Finalistleri ayrıca, hafta için her gün, saat 17:50’de, Akademi Evi’nden canlı olarak yayınlanacak Akademi Günlüğü programından da takip edebilirsiniz...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ