Atletizm Geliştirme Projesi Kros Türkiye Finalleri Adana’da Yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Türk Atletizminin tabana yayılmasını sağlayan Atletizmi Geliştirme Projesi Kros final yarışmaları Adana’da tamamlandı.Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, 20...

Atletizm Geliştirme Projesi Kros Türkiye Finalleri Adana’da Yapıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Türk Atletizminin tabana yayılmasını sağlayan Atletizmi Geliştirme Projesi Kros final yarışmaları Adana’da tamamlandı.Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, 20...

Atletizm Geliştirme Projesi Kros Türkiye Finalleri Adana’da Yapıldı
Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Türk Atletizminin tabana yayılmasını sağlayan Atletizmi Geliştirme Projesi Kros final yarışmaları Adana’da tamamlandı.
Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, 20 Nisan tarihinde 9 bölgede yapılan grup yarışmaları sonucunda gruplarında ilk üçe giren takımların Adana’da gerçekleştirilen finallere katılmaya hak kazandığını söyledi.
Uğur, Merkez Park’ta yapılan yarışmalara kızlarda 27, erkeklerde 27 toplam 54 takımdan toplam 416 sporcunun katıldığını Atletizm Geliştirme Projesi ile yüzlerce elit sporcu kazandırıldığını belirterek, projeye emek veren sporcu, antrenör, hakem, yönetici, velilere ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline teşekkür etti.
-KİMLER ÖDÜL VERDİ?
Dereceye giren sporculara ödüllerini Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Atletizm Federasyonu Temsilcisi Mehmet Kayar, Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı ve Adana Eski Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Gaziantep Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Arif Ay, Adana Gençlik Spor Şube Müdürü Cemal Demirağ, Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Uluslararası Atletizm Hakemi Kazım Tekin verdiler.
Sporculara, madalya ve kupa verildi. Dereceye giren sporcu ile antrenörlere para ödülü dağıtıldı.
-FERDİ VE TAKIM HALİNDE DERECEYE GİREN SPORCU VE BÖLGELERİ
Ferdi sıralamada ilk 6 arasına giren, takım sıralamasında ilk 3’e giren sporcular ve bölgeleri şöyle:
1500 metre Kızlar 2003-2004 doğumlular:
Zeynep Bayçınar (Van), Aslı Atan (Antalya), Zehra Zelal Kaya (Ankara), Leyla Işık (Diyarbakır), Birgül Bekan (Gaziantep), Mührivan Onsuz (Bitlis)
Takım sıralaması: Ağrı (25 puan), Antalya (35 puan), Kayseri (39 puan)
1500 metre Erkekler 2003-2004 doğumlular:
Hakim Dursun (Erzurum), Emirhan Altıparmak (Nevşehir), Muharrem Bilir (Van), Mehmet Enes Yürek (Bursa), Berat Samet Enterili (Van), Ramazan Çovaç (Van)
Takım sıralaması: Van (12 puan), Erzurum (18 puan), Batman (50 puan)
2000 metre Kızlar 2001-2002 doğumlular
Urkuş Işık (Kırşehir), Elif Akdağ (Bolu), İnci Kalkan (Aksaray), Aslı Kızılkaya (Ağrı), Ruken Tek (Batman), Hacer Yılmaz (Kütahya)
Takım Sıralaması: Ağrı (21 puan), Batman (41 puan), Gaziantep (51 puan)
2000 metre Erkekler 2001-2002 doğumlular
Ömer Amaçtan (Van), Hakan Buğanli (Kars), Berat Köktaş (Ankara), Selim Yetkin (İstanbul), Abdulbaki Entereli (Van), Göksel Çakır (Düzce)
Takım sıralaması: Van (19 puan), Kars (37 puan), Ankara (48 puan)
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.