01 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son Çıkan ve Çok Okunan Kitaplar
26/02/2010 03:22

Son Çıkan ve Çok Okunan Kitaplar

Son Çıkan ve Çok Okunan Kitaplar En çok satılan kitaplar listesinde geçtiğimiz hafta hayli hareketlilik yaşandı. İşte en çok okunan ve en son çıkan kitaplar... Devamı İçin Tıklayın

Haber 7 Kitap Sayfası ve stratejik ortağı www.ilknokta.com işbirliği ile dağıtım şirketlerinin ve kitap satış zinciri bulunan mağaların verdiği satış rakamlarına dayanarak oluşturduğumuz, hür türlü tartışmaya kapalı, her türlü reklam ve spekülasyon kaygısından uzak en çok satılan kitaplar listesinde geçtiğimiz hafta hayli hareketlilik yaşandı.

En çok satılan kitaplar listesinde geçen hafta sıralama şöyle oluştu:

1- Muz Sesleri - Ece Temelkuran - Everest Yayınları
2- Küçük Arı -Chris Cleave - Pegasus Yayıncılık
3- Kayıp Gül - Serdar Özkan - Timaş Yayınları
4- İki Darbe Arasında - İskender Pala - Kapı Yayınları
5- Sadakat - İnci Aral - Turkuvaz Kitaplığı
6- Aşk - Elif Şafak - Doğan Kitap
7- Türkan - Ayşe Kulin - Everest Yayınları
8- Kayıp Sembol - Dan Brown - Altın Kitaplar
9- Görünmeyen - Paul Auster - Can Yayınları
10- Aşkın Sanal Halleri - Canan Tan - Altın Kitaplar
11- Ali İle Ramazan - Perihan Mağden - Doğan Kitap
12- Muhafız - Selman Kayabaşı - Timaş Yayınları
13- Çavdar Tarlasında Çocuklar - J. D. Salinger - Yapı Kredi Yayınları
14- Ay Hırsızı - Sunay Akın - İş Bankası Yayınları
15- Osmanlı'nın Hayaleti - Erhan Afyoncu - Yeditepe Yayınevi
16- Şu Dağın Ardı İran - Meltem Vural - Cumhuriyet Kitapları
17- Musalla Taşında Türkiye - Hulki Cevizoğlu -İnkılap Kitabevi
18- Velev ki Ciddiyim! - Gülse Birsel - Turkuvaz Kitaplığı
19- Osmanlı İmparatorluğu'nda - Askeri İsyanlar Ve Darbeler - Erhan Afyoncu - Yeditepe Yayınevi
20- Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı 2. Kitap - Mustafa Armağan -Timaş Yayınları

Bu hafta elimize ulaştırılan yeni çıkan kitaplar ise şunlar:

İnternetin Karartığı H@yatlar- Osman Özsoy - Pozitif Yayıncılık: İnternet kaynaklı nedenlerle hayatı kararan insanlara dair örnekler giderek artıyor. Bu kitap, dünyanın en genç bilgisayar kullanıcısına sahip olan ülkemiz insanına güvenli internet kullanımı konusunda ışık tutmak, internet kaynaklı olası risklere dikkat çekmek üzere kaleme alındı.

Göçün ve Kentin İktidarı - Ali Bulaç - Çıra Yayınları: AK Parti, bir iktidar tecrübesidir. Bu tecrübenin insan ilişkilerinin ve toplumsal hayatın İslami bir çerçeveden kritiğini yapanlar için taşıdığı anlam önemlidir. Amacımız AK Parti'ye sorgusuz sualsiz sadakat göstermek veya kör muhalefet etmek değil, 200 yıllık bir varoluş mücadelesinin geldiği noktanın muhasebesini yapmaktır.

Mevlana - Franklin Lewis - Kabalcı Yayınevi: Miladi takvime göre 30 Eylül 1207 tarihinde doğan Mevlânâ'yı 800 yıl sonrasında bile dünyanın en önemli ve etkili kültür simgelerinden biri haline, dünya tarihinde eşine rastlanamayan bir hoşgörü ve evrensellik anıtı haline getiren şey neydi? Kim olursan ol, hangi dilde konuşursan konuş, ama “dilsizlerin dilini öğren” diyen bir şairin, yedi yüzyılı aşkın bir zaman boyunca Bosna'dan Hindistan'a kadar uzanan geniş bir coğrafyada yaşayan okurların yüreklerinde hep canlı kalmasını ne sağladı?

Taliban'ın yükselişi Dr. Ahmet Muaffak Zeydan - Mana Yayınları: Taliban, Afganistanve Pakistan yine gündemde. Böyle bir dönemde bölgeyi ve bölgede yaşanan gelişmeleri daha yakından tanımak için içeriden yazılmış bir kitabın ciddi ihtiyaç olduğu açıktır...

Doğu'nun Romantik Olmayan Yüzü - Muhammed Esed - Mana yayınları: Muhammed Esed, Ortadoğu'da aylar süren seyahatlerinde Frankfurter Zeitung için kaleme aldığı gözlemlerini Almanya'ya döndükten sonra kitaplaştırdı. Kitapta Türkiye'nin 1920'li yılların ortalarındaki hali ile ilgili ilginç izlenimler de yer alıyor.

İçimizdeki Gladio İle Yüzleşmek - Abdülkadir Selvi - Nesil Yayınları
Bir yürüyüş başlattı, benim ülkem. Faili meçhul cinayetlerle, aydınlatılamayan suikastlerle, ara rejimlerle anılan ülke olmaktan çıkıp, demokrasi çıtasını yukarıya taşıma yürüyüşüydü bu.

Cinayet Sancısı - Osman Aysu - Alfa Yayınları
Genç kadın hançerin ucunu adamın boynuna sürterek ve milim kaldırmayarak iskemlenin arkasına geçti. Şimdi hançer fotoğrafçının tam ense olduğundaydı. “Onu nasıl öldürdüğümü biliyor musun?” diye mırıldandı alaycı bir sesle. “Bilmiyorum…” diye kekeledi Ferruh.

Devrim & Bitmeyen Sevda - Mehdi Bektaş - Arkadaş Yayınevi
Devrim: Bitmeyen Sevda'da, uğruna nice canlar verilmiş “Devrim” sözcüğünü önüne katıp yola çıkıyor Mehdi Bektaş. Siyasal ve toplumsal açıdan devrimi, toplumsal ve ekonomik gelişime uygun olmayan eskimiş bir düzenin ya aşağıdan yukarı kitle mücadelesiyle ya da yukarıdan aşağıya radikal bir zorlamayla yıkılması yerine, yukarıdan aşağıya daha ileri bir düzenin oluşturulması olarak tanımlamayı tercih ediyor ve “Değişimin ileriye yönelik olma özelliği ve zorunluluğu, insanlığın tarihsel ve toplumsal gelişimine aykırı mücadele ve müdahalelerin karşı devrim olduğu gerçeğini gösterir” diyor.

Çocuğum Nasıl Daha Zeki Olur? - Süleyman Karacelil - Nesil Yayınları
Anneler, babalar, öğretmenler, eğitimle ilgilenenler! Çocuğunuzun zekâsının gelişmesinde en önemli etkenin “Kendiniz” olduğunu biliyor muydunuz?

Osmanlı'nın Son Zaferleri - Ozan Arslan - Doğan Kitap
Güney Kafkasya'da Bolşevik Devrimi'nin ardından kurulan ve Gürcü ve Ermenilerin hâkimiyetindeki Transkafkasya federasyonu mart 1918'de imzalanan Brest-Litovsk Antlaşması'nı tanımamıştır. Bunun üzerine bir Kafkas harekâtına girişen Osmanlı kuvvetleri, Malazgirt Zaferi'nden dokuz asır sonra Doğu Anadolu'yu bu kez aksi yönde fethederek üç seneden beri işgal altında olan toprakları ve Elviye-i Selase'yi kurtarmışlardır.

Doğu ile Batı Arasında Fark Var - Özlem Horuztepe - Maya Kitap
Bu coğrafyada yaşayan insanların, yazarların-çizerlerin, sanatçıların ve de yöneticilerin kafasındaki en önemli sorulardan biri de şudur: Acaba biz nereye aidiz? Batı'ya mı, yoksa Doğu'ya mı?

Yok Olacakken Var Olmak - Alfa Yayınları
Herkes senin yok olduğunu sandı. Biliyor musun o var olduğun andı... Yok Olacakken Var Olmak, 50. sanat yılını kutlayan büyük usta Müjdat Gezen'in felsefesidir.

Dracula - Bram Stoker - NTV Yayınları
İrlandalı yazar Bram Stoker'ın tüm dünyaya tanıttığı, tüm zamanların en bilinen vampiri DRACULA, Çizgi Roman Dünya Klasikleri serisinin yedinci kitabı olarak piyasada.Fransız sanatçı Pascal Croci'nin hem de çizip hem de senaryolaştırdığı bu olgunluk albümü, gotik ve fantastik edebiyata büyük katkı sağlıyor.

Örnek Alınacak Hikayeler - Miguel de Cervantes Saavedra - Kırmızı Yayıncılık
“(…) Sevgili okur, sunduğum bu hikâyelerle hiçbir zaman bir yemek pişiremeyeceksin; çünkü ne ayakları, ne başı, ne iç organları ne de buna benzer şeyleri vardır. Demek istiyorum ki bazı hikâyelerde bulacağın gönül maceraları o kadar edepli, Hıristiyan mantığına ve davranış biçimine göre o kadar uygundur ki onları okuyacak olan dikkatli ve dikkatsiz okuru hiçbir kötü düşünceye sürüklemesine imkân yoktur.

Başbuğ - Org. İlker Başbuğ ile Tarih ve Gelecek - Ercan Çitlioğlu - Destek Yayınları
Hangi ülkede olursa olsun biz askerler için hayat zordur. Denize baktığımızda maviyi, ovaya baktığımızda düzlüğü, ormana baktığımızda ağaçları, dağlara baktığımızda yüksekliği görmekteyiz. Oysa biz, askerler, denizin mavisiyle birlikte derinliğini, ovanın düzlüğü ile birlikte engebelerini, ormanın ağacı ile birlikte tehlikesini, dağın yüksekliğiyle birlikte uçurumlarını da görmek zorundayız.

Osmanlıyı Bilmek - Mehmet Karaarslan - Destek Yayınları
Gülhâne Hatt-ı Hümâyûnu adı ile ilân edilen Tanzîmât Fermânı'nın okunmasında hazır bulunan Rum Patriği, metin okunup da kırmızı atlastan yapılmış keseye konunca hoşnutsuzluğunu gösteren şu sözleri söyler:

Eşlerine Göre Ediplerimiz - Servet Sami Uysal - Timaş Yayınları

Ergenekon Bombalarının Sırrı - Oktay Yıldırım -Kaynak Yayınları
•Gladyo'nun paralel örgütlenmesi şimdi nerede? •TSK'ya karşı asimetrik savaşın şifreleri. •Cumhuriyet gazetesinin bombalanmasından beklenen neydi?• Hrant Dink vuruldu, hedef neydi?

Lal - Ayşe Kara - Timaş Yayınları
Lâl, “Müslümanlar kültür-sanat ve “aşk”tan uzak” eleştirilerine karşı “Aşk” Temelli Estetik bir İslam algısı öneriyor

Atlantis Şifresi - Charles Brokaw - Pegasus Yayıncılık
İskenderiye'de bir antikacıda keşfedilen, uzun zamandır unutulmuş bir eser zamana ve tarihe karşı tehlikeli bir yarışın merkezine oturdu.20.000 yıllık kalıntının üzerinde kayıp Atlantis diliyle yazılmış sırlar vardı. Sadece bir adam bu dilde neler yazıldığını çözümleyebilirdi: Dünyanın önde gelen dilbilimcisi Dr. Thomas Lourdes. Tabii yeterince yaşayacak kadar şansı varsa…

Tanyeri - Bekir Büyükarkın - Ötüken Neşriyat
Tanyeri, sadece Fatma'nın, Döndü Kız'ın veya Gündoğdu ile Tuğrul Alp'in romanı değildir. Bugünü dünde gösteren, millet ve devlet olmanın anlamını değerlendirmeye çalışan bir eserdir.

Nutuk - Gençler İçin Fotoğraflarla - Mustafa Kemal Atatürk - İş Bankası Yayınları
Ey Türk gençliği! Birinci görevin, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak ve savunmaktır.

Bozkırın Sırrı Türk Peygamber - Ahmet Turgut - Profil Yayıncılık
Üç bin yıl önce. Bozkırdaki yarı-göçerler henüz “Türk” adıyla bilinmezken doğdular…

Hedefteki Ülke İran - Ali Bulaç - Çıra Yayınları

(Haber 7)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ