02 Nisan 2015 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sertap Erenerden Kürtçe Şarkı
08 Kasım 2010 Pazartesi 22:26

Sertap Erener'den Kürtçe Şarkı

Demir Demirkan’ın kardeşlik projesi 'Biriz'de sahne alan Sertap Erener, Kürtçe şarkıyla büyük sürpriz yaptı.


Sertab Erener, Demir Demirkan’ın kardeşlik projesi 'Biriz'de, Dew Dew adlı Kürtçe şarkıyı söyledi. Gecede üç farklı dinin mensuplarından oluşan Medeniyetler Korosu'nun ilahileri büyük alkış topladı.

Müzisyen Demir Demirkan’ın "Sahnede bir olabiliyorsak, bunu bu toprağın üzerinde de başarabiliriz" felsefesiyle Anadolu güneşinin altında yüz yıllardır varolmuş insanları, aynı sahnede bir araya getirdiği 'Biriz' projesi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda önceki gün sanatseverlerle buluştu.

MEDENİYETLER KAROSO SAHNEDE

Habertürk'te yer alan habere göre Demirkan’ın prodüktörlüğünde, etnik bütünleşmenin üç farklı kadın üzerinden anlatıldığı projede üç semavi dinden ve bu dinlere mensup farklı kültürlerden bir araya gelmiş rahipler, rahibeler, imamlar, kuyumcular, öğretmen ve öğrenciler gibi farklı meslek gruplarından oluşan Medeniyetler Korosu, altı farklı dinden ilahiler söyledi. Bunun yanı sıra Sertab Erener, Aynur Doğan ve Ayşenur Kolivar da farklı dillerde şarkılar seslendirdi. Özellikle Sertab ile Aynur Doğan’ın birlikte seslendirdiği 'Dew Dew' adlı Kürtçe eser büyük ilgiyle dinlendi.

BİRİZ KONSERİNDEN MUHTEŞEM FİNAL

Gecenin sonunda, Demir Demirkan tarafından bu özel proje için yazılan bir eser, sahnedeki tüm sanatçılar tarafından okundu. Müziğe eşlik eden sahne tasarımının da ön plana çıktığı konserde görsel öğeler, konseri bir dinletiden öte bir sahne şovuna dönüştürdü. Müzik, sanat ve iş dünyasının birçok ünlü ismini buluşturan 'Biriz' konseri finalde dakikalarca alkışlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ