28 Mart 2015 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖSYM 28 Kasım KPSS Sonuçları buradan öğrenin‎ - haber50
29 Aralık 2010 Çarşamba 23:18

ÖSYM 28 Kasım KPSS Sonuçları buradan öğrenin‎ - haber50

KPSS Sonuçları sonunda ÖSYM tarafından açıklandı KPSS Sonuçları haber.com'dan ögrenin

ÖSYM

 

2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sonuçları için tıklayınız.

Adaylar yakşalık 10 gündür Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) ÖSYM tarafından açıklanmasını bekliyor. Adaylar resmen çıldırmış durumda Adaylar yakşalık 10 gündür Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) ÖSYM tarafından açıklanmasını bekliyor. Adaylar resmen çıldırmış durumda

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu oldu.

ÖSYM Kpss sınavının Aralık ayının 4. haftası duyurulacağını Perşembe günü açıkladı. perşembe gününe kadar adaylar internette sonuçların açıklanacağı dakikayı bekledi ve neredeyse heyecandan çıldırdılar.

ÖSYM Neden böyle yapıyor?

ÖSYM kpss sınav sonuçlarını neden zamanında açıklamıyor bu da merak konusu oldu. Halbuki tamamen elektronik ortamda okunan sonuçlar daha erken açıklanabilir diye düşünüyoruz.

Avrupa'nın çoğu ülkesinde bu tür sınavlar kısa bir süre içerisinde duyuruluyor.

KPSS AÇIKLANIYOR

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 28 Kasımda yapılan ve 2 milyon 419 bin 778 adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans Sınavı'nın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını söyledi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 28 Kasımda yapılan ve 2 milyon 419 bin 778 adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans Sınavı'nın sonuçlarının gelecek hafta açıklanmasının planlandığı bildirdi.
 
Kpss'nin Son Mağduru

Adaylar yakşalık 10 gündür Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) ÖSYM tarafından açıklanmasını bekliyor. Adaylar resmen çıldırmış durumda

KPSS skandalının yarattığı binlerce mağdurdan biri Mehtap Aydın. Ancak onun mağduriyeti ömür boyu. 39 yaşında, "Son umudum" diyerek girdiği sınav iptal edilince, yenilenen sınavda 90 üzeri puan aldığı halde, yaş sınırını yedi günle kaçırdığı için öğretmen olma hakkını yitirdi.
 
Betül Kotan'ın haberine göre 14 yıl boyunca matematik öğretmeni olarak dershanelerde çalışan Mehtap öğretmen, KPSS'ye hazırlanabilmek için bir yıl evde oturmaya cesaret edemeyince, devlet öğretmeni olma hayalini yıllarca ertelemek zorunda kalmış. "Anlaşmalarda 'Bu yıl hamile kalmayı düşünmüyorsunuz değil mi hoca hanım?' sorularına utanarak cevap verirken, kızımın doğumunu yaz aylarına ayarlarken, onu büyüttüm büyüteceğim derken tam 14 koca yıl" diye özetliyor iş geçmişini. Sonunda bir çıkış yolu buluyor ve 39 yaşında annelik, öğretmenlik gibi rollerinin yanına bir de KPSS adaylığını ekliyor: "Gündüzleri dershanede öğretmenliğe devam ettim. Akşamları altı yaşındaki kızımla ilgilendim, onu uyutunca da gece boyu ders çalışarak sınava hazırlandım. Tarih, coğrafya gibi derslere tam 22 yıldır uzaktım. Ama azmettim. Haziran ayında, dershanemle bile anlaşmadım, 'kazanacağım' dedim..."
 
ALDIĞI PUANA SEVİNEMEDİ
 
Mehtap öğretmen, 10 Temmuz'da yapılan KPSS'den 85 puan aldı. Ancak soruların sızdırıldığı ortaya çıkınca sınav iptal oldu ve 31 Ağustos'ta yapılacak öğretmen atamaları ertelendi. 18 Kasım 1971 doğumlu Mehtap öğretmeni bu kez, yaş haddini aşarsam kaygısı sarmaya başladı. O süreci, şu sözleriyle anlatıyor:
"ÖSYM, Eğitim Bilimleri Sınavı'nı iptal edip, yeni sınav takvimini 31 Ekim 2010 olarak belirledi, yaş haddini aşma ihtimalim arttı. Yine de motivasyonumu kaybetmedim, çünkü olaylarda benim kusurum yok, atamalar iptal edilmedi, ertelendi. 31 Ekim'de yenilenen KPSS'ye de girdim. Bir hafta içinde okuruz sınavı demişti YÖK Başkanı, umutlandım. Atama başvuruları bayramdan önce başlayabilirdi. MEB'in yönetmeliğinde yaş sınırı için başvuruların ilk günü esas alınıyordu. Ancak ÖSYM 12 günde açıkladı sonuçları. 91,39 puan almıştım ama sevinemedim."
 
HAKKINI MAHKEMEDE ARAYACAK
 
Danıştay'a dava açacak Mehtap Aydın, öğretmen atama kılavuzunda yaş sınırının 25 Kasım 1971 ve sonrası olarak belirlendiğini görünce hemen bakanlığa dilekçe ile başvurduğunu dile getiriyor. Aydın, "Yönetmeliği yazıp yollamışlar. MEB'e gidip gelerek yüz yüze görüşmeler de yaptım, 'Ne yapalım, yönetmeliğimiz böyle' dediler" diyor.
Aydın, mağduriyetini giderebilmek için hem MEB'e hem de ÖSYM'ye karşı Danıştay'da dava açmaya karar verdi. MEB tarafından 24 Kasım 2010 tarihinde yayımlanan kılavuzdaki, 25 Kasım 1971 ve sonrasında doğmuş olmak ibaresinin 18 Ağustos 1971 ve sonrasında doğumlu olmak ibaresiyle değiştirilmesini isteyen Aydın, şöyle diyor: "Sınav dediler girdim, puan dediler aldım. Hırsızlar atandı, benim başvurmama bile izin vermediler."
 
ÖSYM'nin adı değişti
 
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yapısını değiştirecek düzenleme için düğmeye basıldı. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ÖSYM'nin yeni adının 'Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi' olarak değiştirildiğini açıkladı.
 
 

Çiçek, "Kuruma güvenin yeniden kazandırılması için, teknik ve idari olarak alınması gereken ne önlem varsa alınacak. ÖSYM'ye güvenin yeniden kazandırılmasını istiyoruz." dedi. Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan tasarı doğrultusunda birçok değişiklik yapılacak.

Bakanlar Kurulu sonrası Başbakanlık merkez binada açıklama yapan Çiçek, BDP'nin ortaya attığı 'iki dil tartışmasına ilişkin de, sorumluluk sahibi olanların buna uygun davranması gerektiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın bu konuda defalarca açıklama yaptığını kaydeden Çiçek, "Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az." ifadesini kullandı. Sürekli gündemde tutulan Ermeni tasarısının da Türkiye'yi rahatsız ettiğini kaydederek, "Tasarının tepemizde bir işkence aracı olarak kullanılması doğru değil." değerlendirmesini yaptı. Çiçek, anayasa değişikliği çerçevesinde askerî ceza mevzuatıyla ilgili düzenleme yapıldığını, bunun YAŞ ile ilgili olmadığını da dile getirdi.

ALES AÇIKLANDI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan ALES, 63 il merkezi ile Lefkoşa ve Bişkek'te gerçekleşti.

180 dakika süren sınavda, adaylar bu defa bir sürprizle karşılaştı. Daha önceleri sayısal ve sözel toplam 160 sorunun sorulduğu ALES'te bu defa soru sayısı 200'e çıkarıldı. Sınav süresinde ise herhangi bir değişiklik olmadı. Soru başına 1.1 dakika gibi bir zaman düşerken; adaylar sorularını çözümünü sınav saati bitişine yetiştirmede sıkıntı yaşandı. Özellikle uzun paragraf soruları adayları zorladı.

Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

Adaylar sınav salonlarına alınırken, kopya ihtimaline karşı geniş güvenlik taramasından geçirildi. Cep telefonu dahil hiçbir materyalin sınav yerlerine sokulmasına izin verilmedi. Sınav sırasında adaylara iki kalem, bir silgi, bir kalem traş ile selpak verildi.

ALES'e bir lisansüstü eğitimi programında öğrenim görmek isteyenler başta olmak üzere, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için girmek gerekiyor. Yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanı ihtiyacının karşılanması amacıyla lisansüstü öğrenimi görmek üzere yurt dışına gönderilecek adaylar da ALES'e girmek zorunda.

ALES sonuçlarının yaklaşık bir ay sonra ÖSYM'nin internet sitesinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar, ayrıca posta yoluyla adaylara gönderilecek. Yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl süreyle geçerli olacak sınav sonuçlarında, adayların sınavdan, başvurduğu lisansüstü programın puan türünde en az 55, lisans diplomasıyla doktora veya sanatta yeterlik programına başvuracaklar için 70 puan almaları gerekiyor

 

Soru ve cevaplar yayınlanır yayınlanmaz burada olacak...

KPSS Sonuçları,KPSS Sonuç,2010 kpss sonuçları,2011 kpss sonuçları,28 kasım 2010 kpss sonuçları,31 ekim 2010 kpss sonuçları,Çevre ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları,Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları,Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçları,Kamu Personel Seçme Sınavı Sonuçları,Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile SGK Başkanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları,KPSS Yerleştirme Sonuçları,kpss sonuç belgesi,2011 kpss sonuçları,kpss sonucu,kpss sonuç öğrenme,kpss sonuç 2011,,
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ