29 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okullar tatil mi? (Hangi iller tatil edildi?) (Ankara tatil mi )‎ - buradan takip et
10 Mart 2011 Perşembe 22:40

Okullar tatil mi? (Hangi iller tatil edildi?) (Ankara tatil mi )‎ - buradan takip et

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi

Ankara Valiliği, kar yağışının etkisini giderek kaybetmesi dolayısıyla eğitim öğretime yarın sabahtan itibaren devam edileceğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının etkisini giderek kaybetmesi ve hava sıcaklığının da mevsim normallerinde seyredeceğinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarından anlaşılmasıyla, kent sınırlarındaki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile ana okulları ve kreşlerde eğitim öğretim hizmetlerine 11 Mart Cuma sabahından itibaren devam edileceği belirtildi. Açıklamada, "İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli bayanlar ile kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği hastaları ve kronik hastalıkları olanlar ile engelli kamu personelinin sağlık ve idari izinlerinin 14 Mart 2011 Pazartesi sabahına kadar uzatılması Ankara Valiliğince kararlaştırıldı" denildi.

Aynı açıklamada, başta eğitim öğretim kurumları yöneticileri olmak üzere velilerin, öğrencilerin sağlık ve ulaşım güvenliği ile eğitimlerinin sürekliliğinin olumsuz etkilenmemesi bakımından gerekli tedbirleri almaları istendi.

 

BOLU TATİL

Bolu Valiligi'nden yapilan yazili açiklamada, "Ilimizi etkisi altina alan olumsuz hava sartlari sebebiyle, Bolu Merkezde tasimali olarak okula gelen ögrenciler ile kamu kurum ve kuruluslarinda görevli engelli personel ve engelli ögrenciler 11 Mart 2011 Cuma günü de izinli sayilacaklardir" denildi.
 

Düzce kent genelinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.
 

Kaynaşlı'da 3 gündür devam eden kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda öğrencilerin büyük bölümünün köylerden geldiği ve bu köylerin büyük bir kısmında yol açma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Çalışmalar nedeniyle öğrencilerin okullarına gelememesini dikkate alan Kaymakamlık, yarın ilçede eğitime ara verilmesi kararlaştırdı. Bu arada Yığılca, Akçakoca ve Gümüşova ilçelerinde de yarın eğitime ara verildi.

 

10 MART TATİL HABERLERİ

 

ANKARA'DA OKULLAR YARIN DA (10 MART) TATİL...

Ankara'da devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okul tatili 1 gün daha uzatıldı...

GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE BUGÜN VE YARIN EĞİTİME ARA VERİLDİ

Başkentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle Gazi Üniversitesinde bugün ve yarın eğitime ara verildi. Üniversiteden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm yerleşkelerde bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildiği bildirildi.


ZONGULDAK'IN DEVREK İLÇESİNDE, TAŞIMALI EĞİTİME 2 GÜN ARA VERİLDİ


Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 2 gün ara verildi. Devrek Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarında ulaşımın sağlanamadığını belirterek, taşımalı eğitim kapsamında 2 bin 310 öğrencinin öğrenim gördüğü 12 okulda eğitime bugün ve yarın ara verildiğini söyledi.

ISPARTA

Isparta'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile Süleyman Demirel Üniversitesi bir gün süreyle tatil edildi.

NİĞDE'DE EĞİTİME BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA VE YARIN ARA VERİLDİ


Niğde'de kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime öğleden sonra ve yarın ara verildi. Alınan bilgiye göre, Niğde İl Sağlık Kurulu, etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verilmesi kararı aldı.

SAKARYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ


Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçeye bağlı köy okullarında eğitime ara verildi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Geyve, Hendek, Akyazı ve Taraklı'ya bağlı köy okullarında iki gün,Kocaali ilçesine bağlı köy okullarında ise eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi. Yazıcı, ilçe merkezlerindeki okullarda eğitime ara verilmediğini belirtti.

BALIKESİR'DE EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Balıkesir merkez ile 8 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildi.

Balıkesir Valiliği, şehir merkezi ile Susurluk, Manyas, Erdek, Gönen, İvrindi, Savaştepe, Bigadiç ve Sındırgı'daki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün, Bandırma'da iki gün ara verildiğini bildirdi. Kent merkezi ve bu ilçelerde, engelli kamu çalışanları da bir gün idari izinli sayılacak. Bu arada, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörlüğü de eğitime bir gün ara verdiğini açıkladı.

BİLECİK'İN PAZARYERİ İLE DÜZCE'NİN 5 İLÇESİNDE EĞİTİME BUGÜN ARA VERİLDİ

Bilecik'in Pazaryeri ile Düzce'nin 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, yağışın etkili olduğu Pazaryeri ilçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetre olarak ölçüldü. Yoğun kar yağışı nedeniyle Pazaryeri Kaymakamlığı, merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararı aldı. Bilecik'te taşımalı eğitim veren okullarda da eğitime bugün ara verildi. Öte yandan kar yağışının etkili olduğu Düzce'de de valilik, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

BURSA'DA İLK VE ORTA DERECELİ OKULLAR TATİL EDİLDİ


Bursa'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''Yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa'da ilk ve orta öğretime 1 gün ara, kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engellilere de bir gün idari izin verilmiştir'' denildi.

Yaşanan yoğun kar yağışının devamı halinde eğitime yarın da ara verilebileceğini belirten yetkililer, zorunlu kalmadıkça dışarı çıkılmamasını istedi.

KONYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteoroloji yetkililerinden Konya'da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi. Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi. Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün, Akşehir, Aköreni, Ahırlı, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Altınekin, Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi.

Öte yandan, Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

KARAMAN'DA DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Karaman'da ilköğretim ve orta dereceli okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

Karaman'ın il genelinde bugün okulların tatil edildiğini belirten Altun, ''Öğleden sonra Sayın Valimiz başkanlığında toplanıp bir değerlendirme yapacağız. Hava böyle devam ederse bu tatili uzatabiliriz'' dedi.

Kent merkezinde kar kalınlığının 15 santimetreyi bulduğu bildirildi.

KENT MERKEZİ İLE CİHANBEYLİ, SARAYÖNÜ, KADINHANI VE KULU İLÇESİNDE EĞİTİME 2 GÜN, 10 İLÇESİNDE DE 1 GÜN SÜREYLE ARA VERİLDİ

Konya kent merkezi ile Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 2 gün, Akşehir, Akören, Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Güneysınır ve Hüyük ilçelerinde de bir gün tatil edildi.

Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteoroloji yetkililerinden Konya'da etkili olan kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği bilgisini aldıklarını söyledi.

Şahin, bu bilgi dahilinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya kent merkezinde okulların bugün ve yarın tatil edildiğini bildirdi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı ve Kulu ilçesinde okullarda eğitime 2 gün, Akşehir, Aköreni, Ahırlı, Bozkır, Tuzlukçu, Yunak, Çeltik, Altınekin, Hüyük ve Güneysınır ilçelerinde de bir gün süreyle ara verildi.

Öte yandan, Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde de kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

BOLU'DA TAŞIMALI EĞİTİME İKİ GÜN ARA VERİLDİ

Bolu'da kar yağışı sebebiyle, merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim 2 gün tatil edildi.

Bolu Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: "İlimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle Bolu merkez ve ilçelerde taşımalı olarak okula gelen öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli personel 09-10 Mart 2011 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe günü) 2 gün izinli sayılacaklardır."

YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE BOLU GENELİNDE VE ÇORUM'A BAĞLI İKİ İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu genelinde taşımalı eğitim veren okullar ile Çorum'a bağlı Sungurlu ve Oğuzlar ilçesinde eğitime ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim gören öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin bugün ve yarın izinli sayılacakları bildirildi.

Çorum'da da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

BURDUR MERKEZ VE 5 İLÇE İLE MERSİN'İN ÇAMLIYAYLA, ANTALYA'NIN AKSEKİ İLÇELERİNDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur merkez ve 5 ilçe ile Mersin'in Çamlıyayla ve Antalya'nın Akseki ilçelerinde eğitime ara verildi. Alınan bilgiye göre, Burdur kent merkezinde kar kalınlığı 30, yüksek kesimlerde ise 50-100 santimetre olarak ölçüldü. Etkili kar yağışı nedeniyle Burdur İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il merkezi, Gölhisar, Çeltikçi, Çavdır, Tefenni ve Altınyayla ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

Taşımalı eğitimle 49 yerleşim merkezinden 9 okula gelen 972 öğrencinin de izinli sayılacağı kaydedildi. Bu arada Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde eğitime bugün ara verildi. Çamlıyayla Kaymakamı Lokman Önder yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezinden, belde ve 9 köye ulaşımda sıkıntı yaşandığını söyledi.

Önder, ilçede eğitime bugün ara verildiğini bildirdi. Antalya'nın Akseki ilçesi Kaymakamı Mekan Çeviren başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu da, yoğun kar yağışı nedeniyle Akseki merkez, belde ve köylerindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesi karara bağladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ