27 Mart 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmenevi - Hekimevi İşbirliği
22/03/2008 00:46

Öğretmenevi - Hekimevi İşbirliği

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan anlaşmadan sonra Nevşehir'de görev yapan Sağlık Personeli Öğretmenevine üye oluyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapaılan protokole Nevşehir'de görev yapan Sağlık Personeli ilgi gösterdi.

20 Şubat 2008 tarihinden bu yana Nevşehir'de görev yapan birçok Sağlık Personelinin Nevşehir Öğretmenevine gelerek üye oldukları bildirildi. 

Yapılan Protokol ile ilgili haber:

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, her iki kurumun personelinin öğretmenevleri ile hekimevlerinden aynı koşullarda ortak yararlanmalarına ilişkin protokol imzalamıştı. Protokola göre  Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının birbirlerinin tesislerinden "hiçbir fark gözetilmeden yararlanacaklarını" dile getirildi.  Protokol öncesi sağlık personeli, öğretmenevlerinden, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların yüzde 25 oranında daha fazla ücret ödeyerek yararlanabiliyorlardı. Bu protokol sayesinde Sağlık Bakanlığı personelinin MEB çalışanları gibi aidat ödeyerek aynı koşullarla öğretmenevlerinden yararlanabilmeleri sağlandı.

    Protokol gereğince  Merkez ve merkeze bağlı köy, kasabalardaki sağlık kuruluşlarında çalışanlar Nevşehir Öğretmenevine müracat ederek üye olabilirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ