30 Mart 2015 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nevşehirde Köpek Barınağı
04/08/2009 12:05

Nevşehir'de Köpek Barınağı

Nevşehir Belediyesi tarafından 2000 Evler Mahallesi’nde hizmete kazandırılan Köpek Barınağında 120’yi aşkın yavru ve yetişkin köpeğe hizmet veriliyor

 

2004 yılından beri hizmet veren Nevşehir Belediyesi Köpek Barınma Evi’nde halen Kurt, Koyun, Süs, Minnoş ve ev köpekleri olarak halen 120 köpek barındırılıyor.

Köpeklerin her gün beslenme başta olmak üzere, onların daha sağlıklı bir ortamda bulunmalarını  sağlamak amacıyla özel barınak birimlerini de oluşturan Nevşehir Belediyesi, köpek konusunda uzman bir kişiyi de bu alanda istihdam ederek, başıboş köpeklerin çevreye zarar oluşturmadan yaşamasına da imkan sunuyor.

Belirli zaman aralıklarında görevli veteriner vasıtasıyla da sağlık denetiminden geçirilen köpekler, istenildiği zaman vatandaşlara da ücretsiz olarak veriliyor.

Bugüne kadar 100 e yakın ev köpeği ve yavru köpeğin evlerinde köpek beslemek isteyenlere ücretsiz veren Nevşehir Belediyesi, ayrıca sığır çobanları ile mandıra sahiplerinin de köpek ihtiyaçlarını herhangi bir ücret talep etmeksizin temin ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ