31 Mart 2015 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayserideki Kazada Ölen Nevşehirli Öğretmen ve Diğer Vatandaşların isimleri
01 Mayıs 2013 Çarşamba 23:46

Kayseri'deki Kazada Ölen Nevşehirli Öğretmen ve Diğer Vatandaşların isimleri

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde, içinde öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu midibüs Çamlıca 3 Barajı'na düştü. Kazada, 8 kişi hayatını kaybederken 24 kişi de yaralandı.

 

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde, içinde öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu midibüs Çamlıca 3 Barajı'na düştü. Kazada, 8 kişi hayatını kaybederken 24 kişi de yaralandı.

 

Kaza, Yahyalı ilçesinin Çamlıca 3 Barajı mevkiinde meydana geldi. İçinde, Nevşehir'den geziye gelen öğretmen ve ailelerini taşıyan midibüs midibüs, kontrolden çıkarak baraj gölüne düştü.

 

Kazanın duyulması ardından UMKE kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevkedildi. Jandarma Genel Komutanlığına ait JAK, Adana Emniyet Müdürlüğüne ait dalgıç polislerden oluşan ekip ile Kayseri UMKE ve AKUT ekipleri, çalışmaları, saat 18.30 itibarıyla tamamladı. Böylece kazanın acı bilonçosu 8 ölü 24 yaralı olarak kesinleşti.

 

HAMİLE ÖĞRETMEN KAYSERİ'YE GETİRİLDİ

 

Yaralılardan Fen bilgisi öğretmeni 4.5 aylık hamile Aydan Arısoy ve eşi Çağlar Arısoy ambulans helikopterle, kimlikleri belirlenemeyen 2 yaralı da ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesine kaldırıldı. Öğretmen Aydan Arısoy, acil serviste tedavi altına alındı.

 

Öte yandan, olay yerinde TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Vali Şerif Yılmaz, jandarma ve sağlık müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulundu.

 

ÖLENLERİN ADLARI

 

Kazada ölenlerin adları şöyle:

 

Vedat Ali Gür (Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu Müdürü), Hüsnü Selim Koçak (28), Münifet Koçak (36),Hümeyra Bozkurt (26)Eren Bozkurt(3), Ödemiş soyadlı 50 yaşlarında bir kadın.

 

24 YARALININ KİMLİKLERİ

 

Göle uçan midibüsteki yaralıların Hatice, Mehmet, Levent Selvi, Nail, Fatma ve Beyza Yalçın; Emirhan ve Semra Gür; Faruk Başavcı, Sibel Şahin, Gamze Arıkan, İbrahim Aksoy, Ömer Arslan, Zeynep Taşdemir, Sefa Koçak, Dürdane ve Mehmet Obruk; Zeynep ve Ecrin Doruk; Selçuk Belge, Ayşe Aksoy, Çağlar ve Aydan Aydın Arısoy ile Beyza Koçak olduğu belirlendi. Yaralıların Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe, Yahyalı ve Develi Devlet Hastanelerinde tedavi altına alındığı bildirildi.

 

CESETLERE OTOPSİ

 

Kayseri'nin Yahyalı İlçesi Yeşilköy yakınlarındaki Çamlıca-3 baraj gölünde düşen midibüste ölen 'Ödemiş' soyadlı 6'ncı kişinin, Erciyes Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altındaki Aydan Aydın Arısoy'un kızkardeşi Handan Aydın olduğu bildirildi.

 

Kazada hayatını kaybedenlerden Hümeyra Bozkurt'un adının da Sümeyra Bozkurt olduğu ve Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu'nda Özel Eğitim öğretmeni olarak görev yaptığı belirtildi.

 

Kazada ölenlerin cesetleri Yahyalı İlçesi'nden Develi İlçesi'ne götürülerek buradaki Devlet Hastanesi'nde otopsi işlemlerinin yapılacağı ifade edildi.

 

SÜRÜCÜ: FRENLER TUTMADI

 

Bu arada Karacaşar Belediyesi'ne ait midibüsü kullanan sürücü Faruk Başavcı, frenlerin boşaldığını ileri sürdü. Ancak, jandarma tarafından olayla ilgili teknik araştırma yapılırken, balataların sık virajlı ve inişli çıkışlı yolda şişmiş olabileceği veya aracın aşırı süratli olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ