29 Mart 2015 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Jetler Kandili Bombalarken, Kürt Kanalları Flaş Olarak Verdi -detay-2
22 Ağustos 2011 Pazartesi 10:03

Jetler Kandili Bombalarken, Kürt Kanalları Flaş Olarak Verdi -detay-2

Kürt kanalları ve terör örgütü PKK'nın yayın organı konumundaki Roj TV, operasyonu flaş olarak verdi.Kuzey Irak Haberleri'>Irak'taki Kürt kanalları ve terör örgütü PKK'nın yayın organı konumundaki Roj TV, Türk savaş uçaklarının bu akşam düzenlediği operasyonu geniş olarak verdi.

Roj TV, operasyonu son dakika anonsu ile ekranından duyururken, Kuzey Irak Haberleri'>Irak'taki bölgesel Kürt yönetimi başkanı Mesut Barzani'ye bağlı Kürdistan TV, Irak Haberleri'>Irak Devlet Başkanı ve Kürdistan Yurtsever Birliği lideri Celal Talabani'ye bağlı NRT ve Kurtsat kanallarının yanı sıra KNN kanalları da hava operasyonuna geniş yer verdi.

Kurdistan TV, yerel saatle 21. 00 sularında sınırı geçen Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 15 kadar savaş uçağının bölge sınırları içerisinde yer alan Kandil, Qesrik, Sideka, Gilka, Zap, Haftanin, Xınere, Hakurk, Dola Şehidan, Metina, Kani Masi ve Yukarı Berwari alanlarını bombaladığını aktardı. Hava operasyonlarında can kaybı olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgi elde edilemezken, bombalanan alanlarda yaşayan halkın büyük bir kaygı ve panik içinde olduğu belirtildi.
(Doğan Haber Ajansı) 55 dakika önce..  [2937535]
           

    * İstediğiniz Yerde İngilizce Öğrenmek İstemez misiniz
    * Ücretsiz LCD TV Çekilişine Katıl! Fırsatı Kaçırma!
    * Türk Jetleri PKK Kamplarını Dövüyor
      Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki Kandil ve Zap bölgelerindeki PKK kamplarına yönelik hava taarruzlarının 15 Türk savaş uçağı ile sürdürüldüğü bildirildi.
    * Irak Sınırında Hava Hareketliliği (4)
      Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü ve Malatya Erhaç Üssü'nden havalanarak PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına hava operasyonu düzenleyen savaş uçakları saat 23. 30 sıralarında üslerine döndü.
    * Türkiye'den Kandil'e Hava Operasyonu
      PKK'nın son saldırılarının ardından Türk savaş uçakları Kuzey Irak'a hava operasyonu düzenledi.
    * Operasyonu İlk Haber Olarak Verdiler
      Roj TV, Türk savaş uçaklarının bu akşam düzenlediği hava op

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ