01 Nisan 2015 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hatay Devleti Meclis Binası İlk Kez Bir Nikâha Ev Sahipliği Yaptı
29 Kasım 2010 / 15:01

Hatay Devleti Meclis Binası İlk Kez Bir Nikâha Ev Sahipliği Yaptı

Hatay Devletinin ilk meclis toplantısının olduğu tarihi bina ilk kez bir nikâha ev sahipliği yaptı. Yıllarca çeşitli içeriklerde filmlerin izletildiğ...
Hatay Devletinin ilk meclis toplantısının olduğu tarihi bina ilk kez bir nikâha ev sahipliği yaptı. Yıllarca çeşitli içeriklerde filmlerin izletildiği sinema olarak akıllarda yer tutan tarihi binayı kiralayarak tekrar aslına uygun restore eden İşadamı Mehmet Güney mekanı sanat galerisi olarak Antakya'ya kazandırmıştı. Yaklaşık 2 yıldır bir sanat merkezi olarak hizmet veren tarihi bina ilk kez bir nikâha ev sahipliği yaptı.

Bankacı Nevin Çelik ile Garanti Bankası Antakya Çarşı Şubesi Müdürü Nuri Orukçu hayatlarını tarihi mekânda birleştirdi. Genç çiftin nikâhını Antakya Belediyesi Evlendirme Memuru Adnan Metin Cüceoğlu kıydı.

Hatay'da 1927 yılında Fransız bir mimar tarafından sinema salonu olarak inşa edilen, bir dönem ''Hatay Devlet Meclisi'' ve Belediye salonu olarak kullanılan, ardından 35 yıl boyunca sinema salonu olarak değerlendirildi.

İşadamı Mehmet Güney, binayı eski ihtişamlı günlerine kavuşturmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Tarihi binada tarihe bir güne adım atın" sloganı ile Meclis kültür Merkezinin, bundan sonra, evlenmek isteyen genç çiftlere nikah salonu olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ