2016 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Tıkla Öğren - 4 Haziran 2016

AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. AÖF sınav yerleri belli oldu. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilecek mi? tüm detaylar 4 Haziran 2016 tarihli haberimizde.

2016 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Tıkla Öğren - 4 Haziran 2016

AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. AÖF sınav yerleri belli oldu. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilecek mi? tüm detaylar 4 Haziran 2016 tarihli haberimizde.

2016 AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! Tıkla Öğren - 4 Haziran 2016
Aöf Bahar dönemi ara sınav tarihleri açıklandı mı? Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilecek mi? tüm detayla 30 Mayıs 2016 tarihli haberimizde.Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde 2015-2016 öğretim yılı, bahar döneminde kayıtlı aktif öğrencilerin, 04 - 05 Mayıs 2016 günlerinde yapılacak Bahar Dönemi Finav Sınavı için “Sınav Giriş Belgeleri” yayımlandı.

Öğrenmek İçin Tıklayınız


ÖNEMLİ UYARILAR
1. Sınava girebilmeniz için yanınızda Sınav Giriş Belgesi (bu belge) ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.) bulundurmanız gerekmektedir. Bunların dışında başka hiçbir belge sınava girebilmeniz için geçerli olmayacaktır.
2. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmî amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler bulundurmanız yasaktır.
3. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, ) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.
4. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulunmalıdır. 5. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en az bir gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
6. Kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınavdan en az bir saat önce sınav binasında hazır bulunmanız gerekmektedir.
7. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
8. Sınavın ilk 15 dakikası içinde gelen adaylar Bina Sınav Sorumlusundan temin edecekleri İzin Belgesi ile sınava girebilirler. İlk 15 dakikadan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir adayın sınava girmesine izin verilmez.


AÖF SINAV TARİHLERİ
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

AÖF SINАVLАRINА GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?
Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
Fotoğrаflı ve Onаylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport )
Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik оlsa öğrenci sınava alınmaz.
Öğrеncilеr Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, binа, sаlon, sıra, tаrih ve sааtte sınava girmek zоrundadırlar.

SINAVA GELİRKEN YANINIZDA BULUNMAMASI GEREKENLER
Aşağıdakilerden herhangi birinin, kapalı durumda olmasına rağmen yanınızda bulunduğu tespit edildiğinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
1.Cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları.
2.Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.
3.Fotoğraf makinesi, kamera vb. görüntü kaydetmeye yarayan cihazlar.
4.Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.
5.Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

SINAV SÜRESİ VE SINAV OTURUMLARI 
Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.
Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.
Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE DERS GEÇME 
Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.
Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.
Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.
Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.
Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır.
Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

SINAV YAYINLAMA SİSTEMİ
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yapılan sınavların soru kitapçıkları ve cevap anahtarları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminde yayımlanmaktadır.
Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden TC kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açarak, çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların cevaplarını görebilirsiniz. 
Son Güncelleme: 04.06.2016 11:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kaan 12 ay önce

Para almaktan başka yaptıkları doğru bi iş yok, haftaya sınav var, bugün cumartesi halen sınav yerleri yayınlanmadı, çalışanlar sınav yerlerini nasıl tespit edecek, sınav günü insanlara sınav yeri aratacaklar.

Misafir Avatar
gokhan 12 ay önce @kaan

Aynen öyle burasi türkiye sonucta insanlarin sadece cikari ve menfaati pesinde kostugu sadece paranin önemli oldugu bi ülkede yasiyoruz ne yazikki..

Beğenmedim! (2)
Avatar
yasmin 12 ay önce

Simav giris belgesi sonucunun nerede oldugunu bulamiyorum yarsimci olursaniz sevinirim

Avatar
syma 12 ay önce

ben giris belgemi ögrenemiyoru e posta falan cıkıyor yardımcı olabılırmısınız

Avatar
Hatice 12 ay önce

Sınava nerede gireceğim yazmıyor. Henüz açıklanmadı mı ???

Avatar
Ayşegül 12 ay önce

Sınav giriş yerleri belli olmadı henüz

Avatar
nazlı 12 ay önce

Açık öğretim sınav yerleri ne zaman belli olacak

Misafir Avatar
esra 12 ay önce @nazlı

sınavda öğrenci kimliği gerekli mi? ilk senem daha almadım öğrenci kimliğimi.

Beğenmedim! (0)
Avatar
gülşeker 12 ay önce

sınava giriş yerleri neden açıklanmadı hâla.sınavdan on gün önce açıklanmalı bence..

Avatar
Ela 12 ay önce

Sınava ne kaldı ki şurda niye açıklamadılar ki sinir oldum