01 Nisan 2015 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E - Okul Veli Bilgilendirme sistemi - Sbs puan hesaplama ve SBS detay
12 Haziran 2011 Pazar 23:59

E - Okul Veli Bilgilendirme sistemi - Sbs puan hesaplama ve SBS detay

2011 7. sınıf Seviye Belirleme Sınavı SBS yapıldı. Yaklaşık 1,1 milyon öğrenci bir buçuk saat süreyle ter döktü. SBS 7. sınavlarının tamamlanmasıyla tüm gözler soru ve cevap kitapçıklarına çevrildi. Siz de 2011 SBS 7. sınıf soru ve cevap anahtarına ulaşma

 

2011 7. sınıf Seviye Belirleme Sınavı SBS yapıldı. Yaklaşık 1,1 milyon öğrenci bir buçuk saat süreyle ter döktü. SBS 7. sınavlarının tamamlanmasıyla tüm gözler soru ve cevap kitapçıklarına çevrildi. Siz de 2011 SBS 7. sınıf soru ve cevap anahtarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

2011 SBS 7. sınıf sınavları tüm yurtta tamamlandı. Sınavın şu ana kadar olaysız geçtiği bildirilirken, bir buçuk saat süreyle terleyen ilköğretim 7. sınıf öğrencileri, şimdi de dikkatlerini sınavda nasıl yaptıklarına çevirdi. Bunun anlamı ise 7. sınıf SBS soru ve cevap kitapçığını gözden geçirmek.

2011 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 8. Sınıf Soruları ve Cevapları için tıklayınız... (PDF İNDİR)

2011 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 7. Sınıf Soruları ve Cevapları için tıklayınız... (PDF İNDİR)

 

SBS Puan Hesaplama Motoru İçin Tıklayınız...

Linkler Sağlamdır...

E OKUL

e-Okul Giriş 2011, e okul karne girişi.e-okul veli bilgilendirme sistemi (e-okul karne 1.dönem) ile anneler ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyor. e okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul giriş adresi 2007 yılından bu yana hizmette. e okul girişi (e-okul karne 1.dönem) ile notlar,devamsızlıklar ve karne notları görülebiliyor. “e-Okul elektronik okul sistemidir. Bu sistemde her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir.Öğrencilerin aile bilgileri, sağlık bilgileri, ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi… Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MeB’in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi için giriş sayfası :

veli

Linkler Sağlamdır...


İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'ye 1 milyon 70 bin 148 öğrenci girdi. Öğrenciler, sınav soru ve cevaplarına saat 13.30'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden ulaşabilecek.

SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapılıyor.

SBS yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle 10.00'da başladı.
Sınava giren 1 milyon 70 bin 148 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltilecek ve 120 dakika süre verilecek.

Sınav başladıktan sonra ilk 20 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak, ilk 30 dakika içinde ise sınav salonu terk edilmeyecek. Sınav bitimine 15 dakika kala özürlü öğrenciler hariç sınav salonundan kimse çıkarılmayacak. Sınav salonunda tek aday kalmayacağından dolayı en az 2 aday bırakılacak.

Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat bulunmaksızın sınava alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı, sınavda uyulacak kuralları hatırlattı, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıttı.

Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8'inci sınıf öğrencileri ise ayrıca bir sınava girmeyecek, SBS sonuçlarına göre PYBS puanı hesaplanacak.

İlköğretim 8. sınıf öğrenci ve velileri sınav bitiminden sonra saat 13.30'da ''http://www.meb.gov.tr'' adresinden sınav soru ve cevap anahtarlarına ulaşabilecek.

İlköğretim 7. sınıf öğrencileri için son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapıldı.

Türkiye saatiyle 10.00'da başlayan sınav 110 dakika sürdü.

Sınava giren 1 milyon 97 bin 503 ilköğretim 7. sınıf öğrencisine 90 soru yöneltildi.

Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak. İkili/toplu kopya taraması sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Öğrenciler ve veliler sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilerin sınava girdiği okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek.

İlköğretim 7. sınıf öğrenci ve velileri sınav bitiminden sonra saat 13.30'da ''http://www.meb.gov.tr'' adresinden sınav soru ve cevap anahtarlarına ulaşabilecek.

İlköğretim 7. sınıflar için sınav sonuçları ise 5 Ağustosta ilan edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek olup sonuçlar ''http://www.meb.gov.tr'' ile ''http://oges.meb.gov.tr'' adreslerinde yayımlanacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 7. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmediği için bu adayların PYBS sonuçları ise girdikleri SBS sonucuna göre hesaplanacak.

8. sınıf

Bugün yapılan SBS'nin soruları açıklandı.

2011 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) 8. Sınıf Soruları ve Cevapları için tıklayınız... (PDF İNDİR)

Link Sağlamdır...

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi. SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapıldı. Türkiye saatiyle 10.00'da başlayan sınav 2 saat sürdü. Sınava giren 1 milyon 70 bin 148 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltildi. Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek.

 

Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak. İkili/toplu kopya taraması sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek. Öğrenciler ve veliler sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilerin sınava girdiği okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek. İlköğretim 8. sınıf öğrenci ve velileri sınav bitiminden sonra saat 13.30'da "http://www.meb.gov.tr" adresinden sınav soru ve cevap anahtarlarına ulaşabilecek.

-SBS 7. SINIFLAR İÇİN SON KEZ YARIN YAPILACAK-

İlköğretim 7. sınıflar için yapılan SBS, bu yıl son kez düzenlenecek. İlköğretim 7. sınıfların sınavı da yarın saat 10.00'da başlayacak ve adaylar 90 soru yanıtlayacak. 1 milyon 97 bin 503 adayın katılacağı sınav 110 dakika sürecek. İlköğretim 8. sınıflar için yerleştirme sonuçları 7 Temmuzda, ilköğretim 7. sınıflar için sınav sonuçları ise 5 Ağustosta ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek olup sonuçlar "http://www.meb.gov.tr" ile "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinde yayımlanacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmedi. Bu adayların PYBS sonuçları girdikleri SBS sonucuna göre hesaplanacak.
 

 

Siz de 2011 7. sınıf SBS sınavınızın nasıl geçtiğini öğrenmek istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayınız. Karşınıza çıkacak sayfadaki soru ve cevap anahtarını kontrol ediniz. Tüm bu sürecin tamamlanması ile tüm dikkatler ise yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına gelecek. O sonuçlar ise 5 Ağustos tarihinde ilan edilecek.

  • 15 Ocak 2011′den sonra e-Okul kesintilere uğrayabilir. Çünkü bu tarihlerde öğretmenlerin e-Okul”a not girişleri yapılmaktadır. Öğrenciler ve velilerde bu tarihlerde e-Okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş yapmaya çalıştıklarında genellikle çalışmıyor. MeB Öğretmenlerin son yazılı notlarını e-Okul”a rahat girmeleri için, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemini devre dışı bırakabilir. Geçmiş yıllarda bu durum yaşanmıştı.
  • Sistem sayesinde çocuklarının sınav sonuçlarını ve devamsızlıklarını rahatlıkla görebilen veliler, kontrolü de kaybetmemiş oluyorlar.İnternet sayesinde bulundukları her yerden çocuklarının sayfasına giriş yapabilen anne ve babalar, teknolojinin kendilerine sağladığı bu müthiş imkânı da kullanmış oluyorlar. MeB tarafından hizmete sokulan e-okul sistemine giriş için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasının bilinmesi yeterli oluyor. Devamsızlık ve sınav sonuçlarının yanı sıra kayıt işlemlerini de buradan gerçekleştiren veliler, durumdan oldukça memnun.
  • 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MeB’in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir.Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir

Ancak öğrenciler için durum pek de iç açıcı değil. Belki de daha önce anne ve babalarının yaptığı gibi okuldan kaytarmak isteyen öğrenciler e-okul korkusu nedeniyle bu düşüncelerinden hemen vazgeçiyor.

e-Okul Kullanıcı Girişi, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve e-karne sonuçları giriş adresleri belli oldu.e-Okul, Milli eğitim Bakanlığı tarafından Milli eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri (MeBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

e-Okulda Neler Olacak? Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır. Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir. Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ