27 Mart 2015 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
e okul veli bilgilendirme MEB - e okul vbs - MEB haberi hemen karne öğren
18 Ocak 2012 Çarşamba 22:31

e okul veli bilgilendirme MEB - e okul vbs - MEB haberi hemen karne öğren

e-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Okul Karne Sonuçları ekranında öğrenciler sınav sonuçlarını, karne notlarını, eokul devam durumlarını e-okul sisteminden sorgulayalabilirler. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Okul Karne Sonuçları için linki takip

-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Okul Karne Sonuçları ekranında öğrenciler sınav sonuçlarını, karne notlarını, eokul devam durumlarını e-okul sisteminden sorgulayalabilirler. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  E-Okul Karne Sonuçları için linki takip edebilir ya da aşağıdaki ekrandan E Karne uygulamasını kullanabilirsiniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) e okul sisteminden karne notlarınıza artık internetin olduğu her ortamdan ulaşabilirsiniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) Bu bilgilere ulaşmak için neler gerekli peki: İlk önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağladığı. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİTESİ


(E-okul veli bilgilendirme sistemi) e okul ilköğretim veli bilgilendirme sitesine giriyoruz. Daha sonra Resimdeki işaretli alanları doğru bir şekilde doldurunuz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)


e okul Karne Notu Öğrenme Anlatımı:

1 Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

2 Numaralı bölgeye öğrencinin TC. Kimlik numarasını giriniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

3 Numaralı bölgeye de öğrencinin Okul Numarasını giriniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-okul Veli Bilgilendirme sistemi ile öğrenciler not bilgilerine internet üzerinden ulaşıyor. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  E-okul Veli bilgilendirme sistemi ile veliler çocuklarının notunu E-okul'dan öğreniyor. E okul veli bilgilendirme sistemine E-okul MEB sitesinden ulaşılabiliyor. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-okul Veli bilgilendirme sisteminin 2012 yarıyıl tatili öncesinde kitlenmesi bekleniyor . (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  E-okul karne notlarına 20 Ocak'tan itibaren ulaşılabilecek. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

 


(E-okul veli bilgilendirme sistemi) Karne notlarınızı internet üzerinden öğrenmek artık çok daha kolay ve açık. Karne notunuzu öğrenmek için yapabileceğiniz 2 tür seçenek mevcut. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  İlköğretim öğrencileri e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenebilirler. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) 2. Seçenek ise karnem.net adlı siteden karne notunuzu öğrenebilirsiniz. Şimdi bu 2 seçeneğide açıklayacağım. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-okul Veli bilgilendirme sistemi eğitimi üst seviyelere taşıdı. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde notlar hemen öğreniliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde devamsızlıklar anlık olarak öğreniliyor. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencilerin durumları hemen öğreniliyor. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  E-okul

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır.

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) EOkul Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

E Okul Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)  T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Okul Giriş : e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne öğrenci, veli, yönetici ve öğretmenlerin nasıl eokul giriş yapacağınızı öğrenmek için E-Okul Giriş sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Kayıt : Evraksız, bağışsız E Kayıt işlemleri, sınavsız öğrenci ortaöğretim kurumları ekayıt işlemleri için E-Kayıt linkini takip edebilirsiniz. (E-okul veli bilgilendirme sistemi)

(E-okul veli bilgilendirme sistemi) E-Okul VBS : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi veliler, öğrenciler, idareciler ve öğretmenlerin öğrenci bilgilerini web e okul ortamında takip edebilmesi ve yönetibilmesi için geliştirilmiş bir eokul platformudur. (E-okul veli bilgilendirme sistemi) E Okul VBS hakkında daha fazla bilgi için E-Okul VBS(E-okul veli bilgilendirme sistemi)

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖMER ÇELİK’TEN TÖREN AÇIKLAMASI

 

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 19 Mayıs Kutlamalarıyla İlgili, 'Biz 19 Mayıs ve benzeri bayramlarımızı Cumhuriyetimizin en sembolik ve Cumhuriyet'in varlığına işaret eden temel değerlerden birisi olarak görüyoruz' dedi.

Bakan Dinçer, ''Okullar Hayat Olsun Projesi'' imza töreninin ardından gazetecilerin ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının başkent dışındaki illerde sadece okullarda kutlanacağına'' ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine ''Yayınlanan genelgeyle 19 Mayıs törenlerinin yapılmayacağına dair haksız tartışma başlatılmış bulunuyor. Bu tartışma, doğru ve haklı bir tartışma değil. Biz 19 Mayıs ve benzeri bayramlarımızı Cumhuriyetimizin en sembolik ve Cumhuriyet'in varlığına işaret eden temel değerlerden birisi olarak görüyoruz. Bu açıdan bizim hiçbir surette 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi bayramlarımızın kutlanmasıyla alakalı farklı bir tasarrufumuz olmaz'' dedi.

19 Mayıs kutlamalarının şekli itibariyle tüm modern dünyayla kıyaslandığında bir takım farklı ihtiyaçların ortaya çıktığını belirten Bakan Dinçer, şöyle konuştu: ''Özellikle 1940'lı yılların daha çok otoriter yönetim anlayışının ritüeli olarak ortaya çıkan bu ve benzeri türden kutlama şekilleri, modern dünyanın çok uzun zamandan beri terk ettiği şekiller. Tüm dünyanın şu anda üzerinde vurgu yaptığı husus, bireyin ve sivil toplumun potansiyelinin açığa çıktığı, kendi tarzlarını uygulamaya yöneldiği bir eğilimi ifade ediyor. Biz de Cumhuriyetimizin bu önemli simgelerini kutlama tarzında Cumhuriyet'in ruhuna uygun, daha modern bir yapı olması gerektiği kanaatini taşıyoruz. Bu sebeple 19 Mayıslarımızı daha görkemli, daha etkin bir şekilde kutlayacağız. Vatandaşlarımızın daha etkin katıldığı bir kutlama şekline dönüştürmeyi de arzu ediyoruz. Ama şu anda yaptığımız şey, konu üzerinde herhangi temel değişiklik değil. Biz mevcut kanun ve yönetmeliklerde herhangi bir değişiklik yapmaksızın sadece kanun ve yönetmeliklerde var olan önerilerin uygulanmasını talep ettik. Bunun sebebi şu; özellikle 12 Eylül 1980 tarihinden itibaren değişik gerekçelerle bu kutlamalara bir takım eklemeler yapılmış ve giderek maliyeti artan ve özellikle de eğitimimizi olumsuz yönde etkileyen sonuçlar doğurmaya başlamıştır.''

-''Bayramlarla ilgili genel bir politika çalışması yürütülüyor''

19 Mayıs kutlamalarına 200 binden fazla öğrencinin katıldığını ifade eden Bakan Dinçer, bu öğrencilerin yaklaşık 2,5 aydan fazla eğitimden uzak kalarak, kutlamalara hazırlandığını söyledi. Bunun eğitimi olumsuz yönde etkilediğini vurgulayan Bakan Dinçer, konuya ilişkin daha sonra bir değişiklik olacaksa bunun kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti. ''Bugün yapılan şey, herhangi bir değişiklik değil sadece 1981 yılında çıkmış yönetmeliğin uygulanmasından ibaret'' diyen Bakan Dinçer, Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından bütün bayramlarla ilgili genel bir tarz, genel bir yaklaşım ve politika belirlemek için çalışma yürütüldüğünü, bu çalışmaların sonuçlanmasının ardından konuyla ilgili düşüncelerini paylaşacağını dile getirdi.

BAHÇELİ ART NİYETLİ BİR HAREKET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin 19 Mayıs kutlamalarına yaptığı yeni düzenlemeyi "art niyetli girişim" olarak tepki gösterirken, 12 Eylül iddianamesi için de "Fatura iki kişiye ihale edilemeyecek kadar kabarıktır" dedi.

 

Türkiye sistemli bir karşı duruşun, Cumhuriyetin kanına girmeyi gündemine alan ayırıcı dinamiklerin baskı ve tuzakları ile yüz yüze kalmıştır. 19 Mayıs kutlamaları üzerinden yürütülen ve daha hangi gelişmelere yol açacağı belirsiz olan art niyetli girişim ve niyetlerin, milletimizin varlık değerlerine tam anlamıyla kasteden bir duruma geldiği anlaşılmıştır. Cumhuriyetin ilanına giden sürecin miladı olan 19 Mayıs tarihini hezeyan dolu bahanelerle çarpıtmak, çaptan ve gözden düşürmeye cüret etmek AKP’nin gizli gündemleri paralelinde hareket ettiğini bir kez daha teyit etmiştir. AKP, milleti milli kabullerinden koparmak amacıyla tezgâh üstüne tezgâh kurmuştur.

İntikamcı hevesler

Hukukun, baskı ve yıldırma mekanizmasına alet olması nerede duracağı belirsiz olan otoriterleşme güdülerini azdırmıştır. Başbakanın, kendi partisine ve yönetim anlayışına demokratik tepki gösterenlere karşı tahammülsüzlüğü bu vahim sürecin teşvik edici unsurlarından birisi olarak herkesin malumudur. Adalet alanındaki sübjektif ve tek taraflı değerlendirmeler, intikamcı hevesler demokrasinin olgunlaşmasına zarar vermiştir. Üstünlerin hukukuna son verme iddiasında olan bu zihniyet, kendi üstünlüğünü sağlamak için gerçek niyetlerine sinsice zemin hazırlamıştır. AKP’leşen hukuk ülkemizin çivisini çıkarmaya namzet sorunların en başına yerleşmiştir. AKP, adalet kurumlarını siyasi tasallut altına almış, gözünü kan bürümüşçesine içini boşaltmış ve bu konudaki hırsı şuurunu kapatmıştır.

İki kişiye ihale edilemez

1980 ihtilalinin hayatta kalan şahısları hakkında, en sonunda hazırlanan iddianame kabul edilerek kovuşturma aşamasına geçilmiştir. AKP, bu meseleyi siyasi istismar malzemesi olarak kullanmakta ve hukuken sonuç alamayacağını bildiği bir konu üzerinden milletimizi oyalamayı tercih etmektedir. İkinci olarak, 12 Eylül zulmünün ve çilesinin faturası iki kişiye ihale edilemeyecek kadar derin ve kabarıktır. Bu durum karşısında dönemin tüm faillerinin, esrarengiz bağlantıların, insanlık dışı muamelelerin, işkencecilerin, kirli ilişkilerin ve yaşanan tüm trajedilerin de mutlaka ele alınması ve zalimlikle bütünleşmiş ara rejim yıllarının kuytuda kalan taraflarının aydınlatılması gerekmektedir. 12 Eylül 1980’de hukukun boğazına yağlı urgan geçiren vicdansızlarla; 12 Eylül 2010 tarihinde adaletin terazisini kıran bozguncu zihniyetin aynı alanda kümelendiklerini ve benzer hedefler taşıdıklarını bir gün herkes görecek ve mutlaka idrak edecektir."

AKP’nin Başbuğ çelişkileri

"YARGININ AKP güdümüne girerek tarafsız kimliğinden sıyrıldığı görünür hale gelmiştir. Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un tutuklanmasının arkasından ortaya çıkan haklı eleştiriler bunu göstermektedir. Meselenin manidar bir başka yanı ise AKP’de, Başbuğ’un tutuklanması ve nerede yargılanacağı konusunda yaşanan ikilemlerin ve çelişkilerin su üstüne çıkmasıdır. Başbakan Erdoğan’ın tutuklama işlemini sorgulamasının ve Cumhurbaşkanı Gül’ün Yüce Divan hatırlatması yapmasının gerisinde milletimizin gelişmeleri öfkeyle izlemesi etkili olmuştur. Anlaşılmaktadır ki, mahkemelerin bağımsızlığına AKP ve işbirlikçileri tarafından arkası arkasına suikast düzenlenmektedir."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ