01 Nisan 2015 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cübbeli Ahmet Hoca Neden Nicin Tutuklandı sitemizde
12 Aralık 2011 Pazartesi 23:27

Cübbeli Ahmet Hoca Neden Nicin Tutuklandı sitemizde

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Nejat Ergin grubuna yönelik düzenlediği operasyonda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile şoför ve koruması gözaltına alındı.

 

Ortaya çıkan seks kasetiyle ilgili çetelerle irtibata geçtiği öne sürülen Ünlü’ye ‘kadın ticareti’ suçlaması da yöneltildi.

Her şey Mahmut Ünlü’nün bir buçuk yıl önce seks kasetinin internete düşmesiyle başladı. Cübbeli Ahmet, hem videonun internetten silinmesi ile ilgili hem de videoyu yükleyenlerle ilgili şikayetçi oldu. Cüppeli Ahmet’in bu şikayetle yetinmediği, videoyu yükleyenleri bulmak için üç ayrı suç örgütü ile irtibata girdiği de ileri sürüldü.

Cübbeli’nin irtibata geçtiği suç örgütü liderlerinin ise Karagümrük çetesinden Nejat Ergin ile Sedat Peker ve Abdullah Şanlıer olduğu iddia edildi. Cüppeli’nin ‘Elimde seks kasetin var’ diyen H.D.’yi susturmak için, cezaevindeki Sedat Peker’e mektup yazdığı da öne sürüldü.

Cüppeli’ye yapılan tek şantaj bu değildi. Gülruh isimli yabancı bir kadınla görünürtülerinin elinde olduğunu söyleyen A.N.Y., Cüppeli’den 50 bin TL para istedi. İddiaya göre, Cüppeli Karagümrük çetesi ile irtibata geçti. Cübbeli’nin yakınındaki adamları vasıtasıyla yaptığı bu görüşmeler polis tarafından da fiziki takibe alındı. Nejat Ergin ile Cüppeli’nin adamlarının 19 Mayıs 2011’de bir otelde buluştuğu belirlendi.

Cüppeli’nin koruması F. ile Sedat Peker’in adamı Y.D. arasında da, 28 Ekim 2011’de bir telefon görüşmesi kaydedildi. Görüşmede Y.D., “Ben yazdım tabii, tam izah edemedim, ama ‘Hocam üzülmesin’ dedi, ‘Hocam yardım ederim o konuda, hiç şey yapmasın o’ dedi” ifadesini kullanıyor.

Cüppeli Ahmet ile ilgili en ağır iddia ise beyaz kadın ticareti oldu. İddialara göre, Cüppeli yakın adamlarına ikisi Özbekistan, üçü Faslı beş kadın buldu. Kadınlar Cüppeli ile fuhuş yapması için tehdit edildi.

Polisin fizik takibine göre, Cüppeli’nin sağ kolu B.S., hayat kadını bulmak için 20 günlüğüne Fas’a gitti. 21 Eylül 2011’de bu kişi hayat kadınlarını alarak Cüppeli’nin Fatih’teki evine geldi. Cüppeli’nin adamlarının bu kadınlarla görüşmeleri de polis tarafından görüntülendi.

Cüppeli’nin sağ kolu olduğu iddia edilen Barış Sezek’in hayat kadını G. ile telefon görüşmesi ise şöyle:
G.: Abiniz resmimi gördü mü?
B.S.: Gördü, beğendi, çok beğendi.

Sezek havalimanında hayat kadınlarıyla.İddiaya göre, Cüppeli’nin sağ kolu Barış Sezek’in bir hayat kadınını getirdiği an.Fiziki takipte Cüppeli de görüntülendi.

YORUMLAR
İFTİRA İNANMAYIN
LALE SULTAN
Cübbeli Ahmet hocamız tutuklanmadan bir ay önce mesajlarla vaiz yapma geri çekil diye tehdit olunduğunu açıklamıştı.Anlaşılan birileri vaazlarından bayağa rahatsız olmuş ve böyle bir iftirayla düşürmek istemiş.İftiralara inanıp vebal altında kalmayalım.Allah hocamızın ve bizlerin yardımcısı olsun.
13 Aralık 2011 Salı 20:39
95.211.127.93
İslam bitek size
Allah Kulu
@ayşe dikmen. Müslüman bi kimseye kafir diyen mürted olur. Sende nasıl bi Allah korkusu var ki bu kadar rahat diyebiliyosun. 4 şahit var mı? Kanıtlanmış mı? Farzedelim öyle oldu, bi tekme de biz mi vurucaz? Yazıklar olsun!! Git şehadet getir, gusül abdersti al ve af dile!!! Haa bi de sus!!
13 Aralık 2011 Salı 16:47
95.211.127.93
biraz bekleyin
can kara
savcı elinize verince delilleri bakalım iftiramı değil mi görelim. Gözünüzün önünde yanlışa düşse adam şeytan gözümü kaplamış gidip tövbe edip abdest alayım diyeceksiniz. yani kul olan insan olan hata yapabilir bu normal günahsız peygamber ilan etmenin ne gereği var arkadaşlar körü körüne bağlanmayın , islam akıl dinidir. mümin olmak zor mürit olmak kolaydır.
13 Aralık 2011 Salı 15:22
95.211.127.93
ÜYE İŞLEMLERİ