28 Mart 2015 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cizre Kaymakamlığından Çocuklara Modern Oyun Parkı
15 Mart 2012 Perşembe 23:32

Cizre Kaymakamlığı'ndan Çocuklara Modern Oyun Parkı

Şırnak'ın Cizre ilçe Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün SODES kapsamında geliştirdiği "Anne Çocuk Parkı Ne Demek" projesi kapsamında çocuklar için beş ayrı yerde oyun parkları kuruluyor.

Şırnak'ın Cizre ilçe Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün SODES kapsamında geliştirdiği "Anne Çocuk Parkı Ne Demek" projesi kapsamında çocuklar için beş ayrı yerde oyun parkları kuruluyor.

Cizre Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün SODES kapsamında geliştirdiği "Anne Çocuk Parkı Ne Demek" projesi kapsamında ilçe merkezindeki beş mahallede çocuklar için kurulacak olan modern oyun parkları kurulmaya başlandı. Alibey Mahallesi, Yafes Mahallesi, Dicle Mahallesi, Nur Mahallesi ve Sur Mahallesi'nde kurulmaya başlanan oyun parklarının kurulum çalışmalarını Özel İdare Müdürü Ahmet Ebem çalışmaları yerinde inceleyip ilgili personellerden çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Çocuklara

yönelik geliştirilen "Anne Çocuk Parkı Ne Demek" projesi hakkında kısa bir açıklama yapan İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Ebem, "2011 yılında SODES programı kapsamında ilçemizde çocuk parkı bulunmayan merkez ve kenar mahallelerinde oyun parkı kurulmak üzere hazırlanan proje kapsamında beş ayrı mahalleye park kurulmasına başlandı. Bu oyun parklarının kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Yapılan ihale sonucunda elde edilen tenzilat sonucunda hazırlanan projeye ilaveten üç ayrı çocuk parkı daha kurularak,

çocukların ve öğrencilerin sağlıklı ve kendilerini rahat hareket edecekleri mekanları oluşturarak bu mekanları çocukların hizmetine sunacağız" dedi.

Çocukların yeni kurulan oyun parklarında eğlendiğini gören mahalle sakinlerinden Heybet Bayram ise, "İlçenin en büyük eksikliklerinden biri de oyun parklarıydı. Çocuklarımız çamur deryası içinde oynuyordu ancak kurulan bu oyun parkları sayesinde çocuklarımız daha sağlıklı ve güvenli alanlarda oynayıp doyasıya eğleneceklerdir. Bu anlamda da bu modern parkların kurulmasında emekleri olan İlçe Kaymakamına ve Özel İdare çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Cizre Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü'nün "Anne Çocuk Parkı Ne Demek" projesi kapsamında Alibey Mahallesi, Yafes Mahallesi, Dicle Mahallesi, Nur Mahallesi ve Sur Mahallesinde kurulumlarına başlanan oyun parklarını gören çocuklar, parkın kurulmasını beklemeden oyuncaklara akın etti. Cizreli çocuklar kendileri için yapılan oyun parklarını gören minik çocuklar bu oyun parklarının kurulmasında emekleri olan başta Cizre Kaymakamı Mehmet Ali Sağlam olmak üzere bütün yetkililere teşekkür ettiklerini söyledi.

CİZRE KAYMAKAMLIĞI'NDAN ÇOCUKLARA MODERN OYUN PARKI

CİZRE KAYMAKAMLIĞI'NDAN ÇOCUKLARA MODERN OYUN PARKI

CİZRE KAYMAKAMLIĞI'NDAN ÇOCUKLARA MODERN OYUN PARKI

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ