28 Mart 2015 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Balık Satışları Düşünce, Kayserili Akıllı Balıkçı Kendince Çözüm Buldu
07/05/2010 19:22

Balık Satışları Düşünce, Kayserili Akıllı Balıkçı Kendince Çözüm Buldu

Kayserili balıkçı, balık satışlarında yaşadığı durgunluğu telafi etmek amacıyla pekin ördeği, bıldırcın, yaban ördeği, hindi ve keklik yavruları ile civciv satışı yapmaya başladı.

Kayserili akıllı balıkçı, balık satışlarında yaşadığı durgunluğu telafi etmek amacıyla pekin ördeği, bıldırcın, yaban ördeği, hindi ve keklik yavruları ile civciv satışı yapmaya başladı. 

Kayseri’de 26 yıldan beri balık satıcılığı yapan ve Nöbetçi Sülükçü diye tanınan Kutlay Yılmaz, yaz ayları öncesinde balık satışında yaşadıkları durgunluğu telafi edebilmek için yaban ördeği, hindi, bıldırcın ve keklik yavrusu ile civciv satışına yöneldiklerini söyledi. 

Yılmaz,” Balık sezonu sonuna geldiğimiz Mayıs ayında satışlarımız çok düştü. Bizde satışlardaki durgunluğu telafi etmek için bıldırcın, yaban ördeği, hindi, keklik yavrusu ve civciv satışına başladık. Sivas Caddesi’nden gelip geçen vatandaşlar ve gelen müşterilerimizden gelen talep üzerine bu tür hayvanları satışını yapmaya karar verdik. Bizde bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla yavru hayvanların satışına başladık. Satışlarımız şu anda iyi gidiyor. Kulaklı mevkiindeki üretim çiftliğinden getirip Sivas Caddesi Liman Balıkçılık önündeki özel tezgahımızda bu hayvanları satıyoruz. Satışını yaptığımız yavru hayvanlara daha çok bağına gidenler ve küçük çocuğu olanlar rağbet gösteriyor. Pekin ördeği yavrusunu 10 TL, bıldırcın yavrusunu 5 TL, civcivleri ise 2.5 TL den satıyoruz. Keklik ve hindi yavrusunun satışına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Standımızda yılın 12 ayı boyunca özel olarak getirttiğimiz Sülük satışlarına da devam ediyoruz” dedi.
 
Haber: Mehmet Fatih Kaymaz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ