28 Mart 2015 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 | Ak Parti, CHP ve MHP oy oranları -detay
17 Haziran 2011 Cuma 09:40

Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 | Ak Parti, CHP ve MHP oy oranları -detay

Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011, Antalya Seçim Sonuçları Öğren 12 Haziran 2011, Antalya Seçim Sonuçları 12.06.2011, Antalya Seçim Sonuçları, Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Öğren, Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Antalya Öğren, Anta

 

 

Seçimde Antalya'da AK Parti birinci parti çıkarak 14 milletvekilliğinden 6'sını aldı.
 

 
Seçimde Antalya'da AK Parti birinci parti çıkarak 14 milletvekilliğinden 6'sını aldı. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın listebaşı olduğu CHP 5 milletvekilinde kalırken, MHP de 3 milletvekilliği kazandı.

Seçimi kazanan isimlerin özgeçmişi şöyle:

Vecdi Gönül (AK PARTİ): Erzincan doğumlu. 72 yaşında. Kaymakamlık, valilik, Emniyet Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Meclise Fazilet Partisi Kocaeli Milletvekili olarak girdi. 58'inci, 59'uncu ve 60'ıncı hükümet dönemlerinde Milli Savunma Bakanı olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

Mevlüt Çavuşoğlu (AK PARTİ): Alanya doğumlu. 43 yaşında. İşadamı. 22 ve 23'üncü Dönem antalya Milletvekili. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanlığı görevini sürdürüyor. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Japonca biliyor. Evli ve bir çocuk babası.

Menderes Türel (AK PARTİ): Antalya doğumlu. 47 yaşında. Gazeteci. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptı. 2004 seçimlerinde AK Parti'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 2009 seçimlerinde yeniden aday oldu, başkanlığı kaybetti. Evli ve 2 çocuk babası.

Sadık Badak (AK PARTİ): Burdur doğumlu. 56 yaşında. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme ve Muhasebe bölümünden mezun oldu. 2007 genel seçimlerinde ikinci sıradan Antalya milletvekili seçildi. Evli ve 2 çocuk babası.

Hüseyin Samani (AK PARTİ): Antalya doğumlu. 47 yaşında. Ziraat mühendisi. AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliği ile siyasete girdi, belediye meclis üyeliği yaptı. 2007'de il başkanı oldu. Milletvekilliği için istifa eden Samani, evli ve 3 çocuk babası.

Gökçen Enç (AK PARTİ): Burdur doğumlu. 35 yaşında. Halkla ilişkiler uzmanı. 2004 yılında AK Parti'de siyasete başladı. 2008 yılında Kadın Kolları İl Başkanı oldu. Evli ve bir çocuk annesi.

Deniz Baykal (CHP): Antalya doğumlu. 73 yaşında. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1973 CHP'den 1987'de SHP'den, 1995'de CHP'den Antalya Milletvekili seçildi. Ecevit hükümeti döneminde maliye bakanlığı ile enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı görevlerini yaptı. 12 Eylül askeri darbesinin 'siyasi yasaklı' ilan ettiği Baykal, 18 yıl CHP'nin Genel Başkanlığı'nı yürüttü. 2010 yılında görevinden istifa etti. Evli ve 2 çocuk babası.

Osman Kaptan (CHP): Finike doğumlu. 65 yaşında. Samsun, Giresun, Siirt'te öğretmenlik yaptı. 12 Eylül'de devlet memurluğundan çıkartıldı. Meclisin 22'nci ve 23'üncü dönemlerinde CHP Antalya Milletvekiliği yaptı. Baykal'ın yürüyüş arkadaşı ve ona yakınlığıyla biliniyor. Evli ve 1 çocuk babası.

Gürkut Acar (CHP): Korkuteli doğumlu. 63 yaşında. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1976 yılında CHP Antalya İl Başkanı seçildi. 2000- 2002 yıları arısında Antalya Barosu Başkanlığı görevini yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.

Yıldıray Sapan (CHP): Kars doğumlu. 44 yaşında. CHP Antalya Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. Büyükşehir'i CHP 29 Mart seçimlerinde kazandıktan sonra belediye şirketlerinden EKDAĞ'a Genel Müdür oldu. Evli ve 1 çocuk babası.

Arif Bulut (CHP): Antalya doğumlu. 48 yaşında. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 2003- 2008 yıllarında Antalya Devlet Hastanesi başhekimi olarak görev aldı. Yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı oldu, gösterilmedi. Evli ve 4 çocuk babası.

Tunca Toskay (MHP): İstanbul doğumlu. 72 yaşında. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Genel Başkan Yardımcısı olduğu partisinden 19'uncu dönemde İstanbul, 21 ve 23'üncü dönemde de Antalya milletvekili seçildi. 57'nci Hükümet'te Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve 1 çocuk babası.

Mehmet Günal (MHP): Manavgat doğumlu. 47 yaşında. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. DPT Müsteşar Yardımcılığı yaptı. 23'üncü dönem Antalya Milletvekili. Evli ve 2 çocuk babası.

Yusuf Ziya İrbeç (MHP): Antalya doğumlu. 52 yaşında. Viyana İktisat Üniversitesi'ni bitirdi. Birçok üniversitede ders verdi, dekanlık, rektör yardımcılığı ve rektörlük yaptı. Geçen dönem Ak Parti 5'inci sıradan Antalya Milletvekili seçildi. Ocak ayında istifa ederek MHP'ye katıldı. Evli. - Antalya

Haber50.com, Cihan Haber Ajansı ve TTnet ile oluşturduğu işbirliği neticesinde, Oylama sürecinde sizler için en hızlı ve en doğru sonuç bilgilerini görsel ve işitsel olarak saniye saniye ayağınıza kadar getiriyor....

Aşağıda gördüğünüz canlı aktarım sisteminde, il il ve ilçe içe Tüm Türkiye'de sandıklar açıldıkça an be an gerçek sonuçları görebileceğiniz bir sistem ile Yayın yasağının kalktığı andan itibaren sonuçlar canlı olarak Haber50.com'da.

Online İL İL Seçim (GRAFİKLİ) Sonuçları İçin TıklayınızAyrıca seçimle ilgili grafiksel sonuçların yayınlanacağı bu görsel sistemin yanısıra, süreçle ilgili gelişmeler 13 Eylül'de gün ağarana kadar manşetlerimizde siz değerli okurlarımıza en hızlı ve güvenilir şekilde iletilecektir.
 

Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011, Antalya Seçim Sonuçları Öğren 12 Haziran 2011, Antalya Seçim Sonuçları 12.06.2011, Antalya Seçim Sonuçları, Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Öğren, Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Antalya Öğren, Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Yüksek Seçim Kurulu Seçim Sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu Antalya İli Seçim Sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu Antalya Seçim Sonuçları Öğren, Yüksek Seçim Kurulu Antalya Seçim Sonuçları 12 Haziran Pazar 2011, Yüksek Seçim Kurulu Antalya Seçim Sonuçları Öğrenelim.

Online Seçim Sonuçları İçin Tıklayınız

12 Haziran pazar 2011 Yerel Seçimleri günü saat 08.00 ile 18.00 arasında oylarınızı kullanabilirsiniz müşterisini. Amasya iline ait olan partilere göre oy dağılımı ve hangi partiden kaç milletvekili Düzce ilinden çıkacak tüm sonuçlar otamatik olarak sistem dahilinde yer alacaktır.

12 Haziran 2011 Pazar günü montpolieller yapılacak olan yerel genel seçimler sonuçlarında ve 81 ile göre oy dağılımına bu sayfamızda altında değerlendirilecektir.

Ülkemizdeki tüm illerin sonuçları sitemize eklenecektir.

Türkiye’de tüm illerin sonuçları yapılacak genel seçimler doğrultusunda kesinlik sağlanacaktır.

_____________________

12 haziran 2011 İzmir Seçim Sonuçları. 12 Haziran Türkiye Genel seçimleri bugün yapılıyor. Seçim sonuçları YSK’nin verdiği izinden hemen sonra açıklanmaya başlanıcaktır.


12 haziran 2011 İzmir Seçim Sonuçları. 12 Haziran Türkiye Genel seçimleri bugün yapılıyor. Seçim sonuçları YSK’nin verdiği izinden hemen sonra açıklanmaya başlanıcaktır.

Google, 12 Haziran 2011 Türkiye Seçimlerine Doodle ile jest yaptı. Türkiye ABD ve İngiltereden sonra seçim sonuçlarını Google'dan öğrenecek 3. ülke oldu. 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri, Google Türkiye ile milyonlara ulaşacak.  12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) sandık başlarından elde ettiği sonuçlar, Google Türkiye ile milyonlara ulaşacak. 2008 Amerika ve 2010 İngiltere seçimlerini sayfalarına yansıtan internet devi Google, 12 Haziran seçimleri için harita tabanlı arayüz geliştirdi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre Cihan Haber Ajansı'nın seçim sonuçları çalışması Türkiye sınırlarını aştı. İnternet devi, arama motoru Google seçim sonuçlarını kamuoyuna duyurmak için Cihan Haber Ajansı ile anlaşma sağladı. Seçim sonuçlarını yansıtmak için widget (akıllı uygulama) geliştiren google, seçim yasaklarının kalkmasının ardından sonuçları harita tabanlı arayüz ile duyuracak. www.google.com.tr/secim2011 linkine giren kullanıcılar haritadan istediği yeri seçerek, Cihan tarafından elde edilen resmi olmayan sonuçları ve detaylarına anlık olarak ulaşabilecek. ""SEÇİM SONUÇLARINI EN HIZLI VE DOĞRU CİHAN VERİYOR"Yaklaşık 3 aydır 12 Haziran seçimleri için yaptıkları çalışmaların sonuna geldiklerini ifade eden Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Zafer S. Demiriz, “Bu bizim Cihan olarak yaptığımız 6. Seçim çalışması olacak. Çalışmalarımızı 3 aydır büyük bir titizlikle sürdürdük.” d iye konuştu. Cihan’ın 6 seçimdir yaptığı çalışmayla kamuoyunun güvenini kazandığını kaydeden Demiriz, “İnternet devi Google’ın Türkiye birimi ile de bu seçimde birlikte çalışacağız. Cihan olarak yeni medyayı önemsiyoruz. Google ile yapılan bu anlaşmaya da bu anlamda bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Online İL İL Seçim (GRAFİKLİ) Sonuçları İçin Tıklayınız

Haber50.com, Cihan Haber Ajansı ve TTnet ile oluşturduğu işbirliği neticesinde, Oylama sürecinde sizler için en hızlı ve en doğru sonuç bilgilerini görsel ve işitsel olarak saniye saniye ayağınıza kadar getiriyor....

Aşağıda gördüğünüz canlı aktarım sisteminde, il il ve ilçe içe Tüm Türkiye'de sandıklar açıldıkça an be an gerçek sonuçları görebileceğiniz bir sistem ile Yayın yasağının kalktığı andan itibaren sonuçlar canlı olarak Haber50.com'da.

Online İL İL Seçim (GRAFİKLİ) Sonuçları İçin TıklayınızAyrıca seçimle ilgili grafiksel sonuçların yayınlanacağı bu görsel sistemin yanısıra, süreçle ilgili gelişmeler 13 Eylül'de gün ağarana kadar manşetlerimizde siz değerli okurlarımıza en hızlı ve güvenilir şekilde iletilecektir.
 

Amasya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011, Amasya Seçim Sonuçları Öğren 12 Haziran 2011, Amasya Seçim Sonuçları 12.06.2011, Amasya Seçim Sonuçları, Amasya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Öğren, Amasya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Amasya Öğren, Amasya Seçim Sonuçları 12 Haziran 2011 Yüksek Seçim Kurulu Seçim Sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu Amasya İli Seçim Sonuçları, Yüksek Seçim Kurulu Amasya Seçim Sonuçları Öğren, Yüksek Seçim Kurulu Amasya Seçim Sonuçları 12 Haziran Pazar 2011, Yüksek Seçim Kurulu Amasya Seçim Sonuçları Öğrenelim.

Online Seçim Sonuçları İçin Tıklayınız

12 Haziran pazar 2011 Yerel Seçimleri günü saat 08.00 ile 18.00 arasında oylarınızı kullanabilirsiniz müşterisini. Amasya iline ait olan partilere göre oy dağılımı ve hangi partiden kaç milletvekili Düzce ilinden çıkacak tüm sonuçlar otamatik olarak sistem dahilinde yer alacaktır.

12 Haziran 2011 Pazar günü montpolieller yapılacak olan yerel genel seçimler sonuçlarında ve 81 ile göre oy dağılımına bu sayfamızda altında değerlendirilecektir.

Ülkemizdeki tüm illerin sonuçları sitemize eklenecektir.

Türkiye’de tüm illerin sonuçları yapılacak genel seçimler doğrultusunda kesinlik sağlanacaktır.

_____________________

12 haziran 2011 İzmir Seçim Sonuçları. 12 Haziran Türkiye Genel seçimleri bugün yapılıyor. Seçim sonuçları YSK’nin verdiği izinden hemen sonra açıklanmaya başlanıcaktır.


12 haziran 2011 İzmir Seçim Sonuçları. 12 Haziran Türkiye Genel seçimleri bugün yapılıyor. Seçim sonuçları YSK’nin verdiği izinden hemen sonra açıklanmaya başlanıcaktır.

Google, 12 Haziran 2011 Türkiye Seçimlerine Doodle ile jest yaptı. Türkiye ABD ve İngiltereden sonra seçim sonuçlarını Google'dan öğrenecek 3. ülke oldu. 12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri, Google Türkiye ile milyonlara ulaşacak.  12 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri için Cihan Haber Ajansı'nın (Cihan) sandık başlarından elde ettiği sonuçlar, Google Türkiye ile milyonlara ulaşacak. 2008 Amerika ve 2010 İngiltere seçimlerini sayfalarına yansıtan internet devi Google, 12 Haziran seçimleri için harita tabanlı arayüz geliştirdi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre Cihan Haber Ajansı'nın seçim sonuçları çalışması Türkiye sınırlarını aştı. İnternet devi, arama motoru Google seçim sonuçlarını kamuoyuna duyurmak için Cihan Haber Ajansı ile anlaşma sağladı. Seçim sonuçlarını yansıtmak için widget (akıllı uygulama) geliştiren google, seçim yasaklarının kalkmasının ardından sonuçları harita tabanlı arayüz ile duyuracak. www.google.com.tr/secim2011 linkine giren kullanıcılar haritadan istediği yeri seçerek, Cihan tarafından elde edilen resmi olmayan sonuçları ve detaylarına anlık olarak ulaşabilecek. ""SEÇİM SONUÇLARINI EN HIZLI VE DOĞRU CİHAN VERİYOR"Yaklaşık 3 aydır 12 Haziran seçimleri için yaptıkları çalışmaların sonuna geldiklerini ifade eden Cihan Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Zafer S. Demiriz, “Bu bizim Cihan olarak yaptığımız 6. Seçim çalışması olacak. Çalışmalarımızı 3 aydır büyük bir titizlikle sürdürdük.” d iye konuştu. Cihan’ın 6 seçimdir yaptığı çalışmayla kamuoyunun güvenini kazandığını kaydeden Demiriz, “İnternet devi Google’ın Türkiye birimi ile de bu seçimde birlikte çalışacağız. Cihan olarak yeni medyayı önemsiyoruz. Google ile yapılan bu anlaşmaya da bu anlamda bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Online İL İL Seçim (GRAFİKLİ) Sonuçları İçin Tıklayınız

Genel seçimin Türkiye ajandasında önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Zeynep İnanoğlu da, seçim sonuçlarını duyurmaya karar verdiklerinde Türkiye'de bir araştırma yaptıklarını ifade etti. Yaptıkları detaylı araştırma sonucunda Türkiye'de seçim sonuçlarını en iyi şekilde Cihan Haber Ajansı'nın verdiğini tespit ettiklerini belirten İnanoğlu, "Tabi Google olarak biz tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcımıza her zaman en doğru bilgiyi en kolay şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda Türkiye'de bu işi en iyi Cihan Haber Ajansı'nın yaptığını gördük. Türkiye'deki bir çok televizyon kanalı ve iş ortaklarımızdan bu konuda görüş aldık. Cihan'ın daha önceki seçim çalışmaları da bizim için önemli bir referans oldu." şeklinde konuştu.
12 Haziran Seçimleri için özel bir arayüz hazırladıklarını vurgulayan İnanoğlu, 11 Haziran 24.00'dan itibaren de Google Türkiye sayfası için hazırlanan 'doodle' ekrana yansıyacak. Ana sayfada Google ismi yerine geçecek doodle'a tıklayanlar seçim sayfasına rahatlıkla ulaşabilecek.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ